Hlavní navigace

Laboratoř interoperability na ČVUT slaví první narozeniny

[Tisková zpráva] Startují nové projekty – jedním z nich je rozšíření možností známé open source aplikace Spisovka.cz

Sdílet

Praha, 23. září 2010 – Za prvních 12 měsíců provozu laboratoře interoperability, kterou Microsoft otevřel ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou na ČVUT, studenti úspěšně realizovali pět projektů. Nyní startují čtyři nové, které jsou zadány firmami nebo organizacemi z praxe a zabývají se problematikou cloud computingu.

Zajímavá bude zejména optimalizace jedné z nejrozšířenějších open source aplikací Spisovka.cz, kterou vyvíjí OSS Aliance ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR. Cílem projektu je zajistit snadné nasazení a provoz služby pro uživatele Microsoft technologií a připravit aplikaci Spisovka.cz pro prostředí Windows Azure, tedy jako cloudovou službu.

Laboratoř interoperability je ale pouze jedním z projektů, který Microsoft v současné době v oblasti open source podporuje. To, že se Microsoft stále více otevírá, dokazují i zajímavé příklady, které uvedl Luarence Moroney, manažer pro webové strategie z centrály společnosti Microsoft: „Microsoft napomohl vzniku otevřeného formátu Odata sloužícího pro přístup k datům v cloud computingu. Zajímavostí je i to, že jen pro platformu Windows dnes existuje 350 tisíc open source aplikací a weboví vývojáři si jich mohou stáhnout desítky přimo ze stránek Microsoftu na http://www.mi­crosoft.com/web/ga­llery/“.

Vyberte vítěze soutěže o nejlepší open source aplikaci
V těchto dnech probíhá poslední kolo soutěže o nejlepší open source aplikaci. Výsledek kategorie o nejstahovanější projekt je možné ovlivnit do 30. září 2010 na http://www.mi­crosoft.com/cze/o­pensource/sou­tez/prehled.mspx.

O laboratoři interoperability
Laboratoř vznikla v září 2009 ve spolupráci společnosti Microsoft a Fakulty elektrotechnické na ČVUT v Praze. Jejím prostřednictvím je možné testovat spolupráci systémů společnosti Microsoft se systémy jiných dodavatelů, jako například podporu PHP aplikací v prostředí Windows.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).