Hlavní navigace

Ladí neladí se vrací

[Tisková zpráva] Páteční večery na ČT2 se neobejdou bez hudebních pořadů. Od 12. května až do začátku Mistrovství světa ve fotbale bude každý pátek na druhém programu od 22:00 hodin patřit znovu pořadu Ladí neladí. Od února se v ostravském klubu Fabric natáčejí nová vydání tohoto hudebního magazínu, který vždy slibuje vystoupení dvou výrazných kapel, konfrontaci jejich stylu a (někdy velmi neortodoxní) debatu hudebních publicistů.

Sdílet

Ladí neladí je hudební magazín, ve kterém se potkávají muzikanti působící na obou stranách česko-slovenské hranice. Centrum hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež Televizního studia Ostrava jej vyrábí už od roku 2002. Od té doby se díky němu na obrazovkách objevilo více než 60 kapel. Připomínáme, že pořad je založen na setkávání a přátelském střetávání hudebních produkcí a je proložen diskusí hudebních publicistů, vystupujících muzikantů nebo i diváků v klubu. Záměrně jsou voleny žánry, které rozhodně nepatří do středního proudu, a ostravské studio jim tak poskytuje prostor pro to, aby oslovily televizního diváka. Toto tematické zaměření se opírá nejen o česko-slovenskou dvojicí dramaturgů Marek Dohnal – Marcel Nevín, ale i o atmosféru regionu, ve kterém se na dvojí hranici potkávají svébytné žánry s kulturními vlivy několika národů.

Marcel Nevín k tomu říká: “Uvědomili jsme si, že pro kumštýře státní hranice jaksi neexistuje. Zároveň jsme se ale nemohli zbavit dojmu, že hudba, kterou poslouchají mladí na Slovensku se do vysílání českých médií dostane jen v omezené míře. Napadlo nás posílit povědomí o skupinách i jednotlivcích, kteří mají na Slovensku i v Česku své zapálené posluchače a při tom jejich hity žádná rádia neobehrávají.“ Česko-slovenské naladění podtrhávají i moderátoři, kterými jsou Michal Kaščák (Bez ladu a skladu, SR) a Petr Fiala (Mňága a žďorp, ČR). Jsou spoluautory scénáře a vedou diskusi, ve které má své podstatné zastoupení konfrontace postojů účinkujících muzikantů i pozvaných publicistů.

Nezapomeňte! Každý pátek od 12.5. do 2.6. na ČT2 ve 22:00:

12.5. 2006 Laura a její tygři a Živé kvety
Časy se mění, co bylo už není.Co bude dál? – ptají se hudební publicisté Vojtěch Lindaur, Pavel Kučera a Roman Jireš

19.5. 2006 Hip hopové kapely Bow Wave a A.M.O.
V debatě se s muzikanty obou kapel střetávají hudební publicisté Pavel Kučera, Abdul