Hlavní navigace

Ladislav Chudík točí Nemocnici na kraji města

[Tisková zpráva] Ladislav Chudík vyhověl prosbě producentů seriálu a vrátil se k velké radosti tvůrců a zajisté i diváků ke své roli primáře Sovy v Nemocnici na kraji města – nové osudy.

Sdílet

V úvodním obraze prvního dílu se emeritní primář Sova (Ladislav Chudík) setká v parku domova důchodců s nynější primářkou Alžbětou Čeňkovou (Eliška Balzerová), aby se společně domluvili na zítřejší návštěvě oslav 50. výročí založení nemocnice v Boru. ( Scéna se točila ve středu 19. září ve Vysoké u Příbrami.)

Vzhledem k četným otázkám k osudu role Josefa Vinkláře v nové řadě Nemocnice na kraji města si dovolujeme sdělit, že autorka Lucie Konášová psala roli dr. Cvacha v seriálu na hercovo přání i když už s vědomím, že se pan Vinklář potýká s vážnými zdravotními problémy. Šlo o roli čestnou, nikoliv dramaticky určující, takže úmrtí pana Vinkláře nenaruší dějovou linii seriálu. Jakkoli diváci absenci této postavy nepostřehnou, pro všechny tvůrce tohoto kultovního seriálu je odchod pana Josefa Vinkláře nenahraditelnou ztrátou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).