Hlavní navigace

Lagardere kupuje firmu Newsweb

[Tisková zpráva] Praha 13. prosince 2006 - Společnost Lagardere podepsala 12. prosince 2006 dohodu o koupi 75,2 procent akcií firmy Newsweb, jednoho z předních francouzských dodavatelů webového obsahu. Tato akvizice významně rozšiřuje postavení skupiny Lagardere na Internetu a odpovídá její dlouhodobé strategii, která spočívá v posílení role a pozice mediální skupiny Lagardere v oblasti tohoto bouřlivě se rozvíjejícího elektronického média.

Sdílet

Společnost Newsweb provozuje celkem pět webů s tematikou sportu, automobilismu a akciových trhů – konkrétně se jedná o weby www.sports.fr, www.sport4fun.com, www.football.fr, www.autonews.fr a www.boursier.com a související blogy. Po finanční stránce je podnikání firmy postaveno na dvou finančních zdrojích: na prodeji informací v reálném čase, které připravuje jeho vlastní redakční tým, a na finančním ohodnocení provozu, který probíhá na jeho webových službách. V prvním pololetí letošního roku pocházelo 57 procent tržeb z prodeje reklamního prostoru a 43 procent z prodeje redakčního obsahu dalším partnerům, jako jsou portály, e-ziny, telekomunikační operátoři, média či interaktivní televize. Za deset měsíců letošního roku dosáhlo zmíněných pět webů kumulované návštěvnosti 22,4 milionů unikátních návštěvníků (v říjnu 2006 návštěvnost činila 2,4 milionů).

Aktivity společnost Newsweb tak doplní podnikání skupiny Lagardere ve třech oblastech:

  • Obsah: Newsweb doplní nabídku stávajících tiskových a elektronických médií skupiny, zvl. značek Onze Modial (fotbal), Auto Moto, Europe 1 (sport a akciový trh), JDD a Paris Match;
  • Prodej reklamy: Newsweb rozšíří nabídku skupiny Lagardere v oblasti prodeje reklamy v elektronických médiích;
  • Profesionalita na internetu: know-how, dovednosti a technické i komerční zkušenosti týmů Newswebu významně zlepší schopnosti skupiny Lagardere v tvorbě a komercionalizaci internetového obsahu.

V roce 2005 Newsweb zaznamenal tržby ve výši 6,7 milionu euro a EBITDA 1,5 milionu euro. Za první pololetí letošního roku pak tato firma dosáhla EBITDA blížící se 1,3 milionu euro při tržbách 4,3 milionu euro.

Společnost Lagardere zakoupila akcie Newswebu za cenu 24,70 euro za kus, tj. za cenu o 10,5 procenta vyšší, než kolik činila průměrná tržní cena akcií za poslední měsíc, což je o 17,7 procenta nad průměrem ceny akcií za půl roku. Lze tak přepočítat, že celková tržní hodnota firmy Newsweb dosahuje 74 milionů euro. V souladu s nařízeními platnými pro francouzský akciový trh podá společnost Lagardere v rámci Autorité des Marchés Financiers standardní nabídku na koupi zbývajících akcií Newswebu za výšeuvedenou cenu na akcii.

Hlavními držiteli akcií Newswebu jsou jeho zakladatelé a několik institucionálních investorů, z nichž většina podpořila tuto firmu už v době jejího vzniku. Newsweb je kótován na trhu Alternext od 23. ledna 2006 a od 4. srpna 2006 byly jeho akcie převedeny do kategorie veřejného obchodování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).