Hlavní navigace

Láska a válka v Prima kině

[Tisková zpráva] Přímo doprostřed vřavy námořní bitvy zavede diváky Prima kina v pátek od 20.00 hod dobrodružný snímek Master & Commander: Odvrácená strana světa. Námořní kapitán Jack míří poprvé jako velitel do jedné z námořních bitev proti Napoleonovým lodím. Je to obdivuhodný muž, brilantní válečný stratég i statečný bojovník, který je oceňován i jako zdatný protivník v boji tváří v tvář nepříteli. Kapitánovým protějškem je jeho přítel Stephen, lékař a vynikající britský špión.

Sdílet

Jak dopadne válečné dobrodružství na pozadí napoleonských válek? Film byl natočen volně podle románů Patricka O'Briana (celkem 18 dílů). Režisér Peter Weir jej natočil s hvězdným obsazením v čele s oscarovým Russellem Crowem. Ten předvede svým fanouškům opravdu dokonalou proměnu. Kvůli roli se totiž nechal nabarvit na blond, přibral spoustu kil a dokonce se naučil hrát na housle!

Páteční noc osvěží od 22.45 hod akční komedie Showtime. Detektiv Mitch se snaží u policie dělat svou práci opravdu poctivě. Jeho kolega, policista Trey, je však naprostý opak – bez mrknutí oka by vyměnil kariéru u policie za televizní slávu. Cesty obou mužů se střetnou ve chvíli, kdy se Trey připlete Mitchovi do zatýkání drogového bosse a překazí mu celou akci. Zločinec uprchne a přítomný televizní štáb dramatické situace hned využije pro natáčení největší reality show všech dob, která sleduje s policisty uprchlého gaunera. Od této chvíle je Mitch neustále sledován televizní kamerou. A jako by jeho utrpení nebylo málo, dostane za parťáka právě Treye. V kriminálním snímku se objeví vedle sebe takové hollywoodské hvězdy jako např. Robert De Niro, Eddie Murphy či Rene Russová.

Českou komediální klasiku pro příslušníky mladší generace nabídne v sobotu od 20.00 hod film Panic je nanic. Hlavními hrdiny jsou tři šestnáctiletí kamarádi, kterým dělají největší potíže staromódní rodiče, ale také komplikované vztahy s dívkami. Všichni by totiž rádi prožili léto plné vzrušení a doufají, že jim náhodně potkané krásky pomůžou stát se opravdovými muži. Parta mladých lidí tak prožije místo nudných dovolených báječné dobrodružství a spoustu neuvěřitelných i ztřeštěných příhod. Ve snímku představí své herecké umění méně či více známé mladé tváře z českého showbusinessu. Potkáme se tak vedle ostřílených herců jako Tomáš Hanák nebo Květa Fialová také např. se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou či modelkou Andreou Verešovou.

Nedělní noc prožijte od 22.00 hod ve společnosti krásné Penélope Cruzové v romantickém dramatu Mandolína kapitána Corelliho. Když se italské okupační jednotky vylodí na kdysi klidný řecký ostrov, považuje kapitán Antonio se svým mužstvem svůj pobyt jako dovolenou s válkou opodál. Kapitán ze všeho nejvíc miluje svoji mandolínu a zpočátku není místním obyvatelům jeho chování vůbec po chuti. Nakonec si však svým šarmem a mírumilovným postojem získá jejich náklonnost. Snoubenec krásné dámy, u níž kapitán během okupace bydlí, odchází bojovat k partyzánům a mezi kapitánem a místní dívkou vznikne silný cit. Protože je ale válka, musí se milenci rozhodovat mezi loajálností vůči své vlasti a vzájemnou láskou. Film byl natočen podle slavné literární předlohy Louise de Bernieresové, která získala Cenu spisovatelů Britského společenství za nejlepší knihu roku 1995 euroasijského regionu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).