Hlavní navigace

Láska a válka

[Tisková zpráva] Páteční večer 8. ledna bude tentokrát patřit komediálnímu esu Eddie Murphymu, který si od 20.00 zahraje už podruhé Zamilovaného profesora. Snímek Zamilovaný profesor 2 s podtitulem Klumpovi opět představí v hlavní roli stydlivého profesora a jeho protichůdné druhé já.

Sdílet

Tentokrát však už půjde do tuhého – profesor má totiž před svatbou se svou krásnou snoubenkou a jeho rodina se může samou radostí zbláznit. Najdeme v ní lecjakého podivína, a to od mrzoutského otce až po sexuchtivou babičku. V nepravou chvíli se však profesorovi Shermanovi začne ozývat jeho druhé já, které jej začne nebezpečně ovládat a kazit tak milostné plány. Druhý díl veleúspěšné komedie z roku 1996 představí v hlavní roli Eddieho Murphyho, pro něhož znamenal tento snímek comeback na hollywoodské výsluní. Po jeho boku se objeví sexy zpěvačka a příležitostná herečka Janet Jacksonová, sestra nedávno zesnulého krále popu Michaela Jacksona.

V zábavném žánru zůstane Prima kino i v sobotu, kdy si přijdou na své především fanoušci teenegarovských romantických komedií. Snímek John Tucker musí zemřít nabídne od 20.00 hod podívanou do jednoho amerického školního zákulisí. Jako v každé škole jsou i tady hlavní role obsazené. A pozici nenasytného lamače dívčích srdcí obsadil právě John Tucker, jehož brilantně ztvárnil Jesse Metcalfe. Tomu se daří v jeho podlých úmyslech jen do té doby, kdy třem kráskám, které také napálil, dojde trpělivost. Holky totiž společně vymyslí plán pomsty, v němž jsou jen dvě varianty: buď se John změní, nebo…. Roli hlavního svůdníka si zahrál Jesse Metcalfe, známý především z televizního seriálu Zoufalé manželky, kde obsadil pozici zahradníka. Nabytá sláva však herci, zdá se neprospěla, protože záhy po skončení v seriálu se potýkal s alkoholovou závislostí. Po odvykací kúře se však do filmové branže vrátil a stále natáčí nové snímky.

Víkend zakončí v neděli ve 22.45 dramatický snímek s hvězdným obsazením i režií s názvem Strom snů. Film vypráví příběh sourozenců, kteří si s pomocí přátel postaví na venkově malý domek v koruně stromu a v něm prožívají všechna svá dobrodružství. Když se však vrátí otec z Vietnamu, rozhodne se od základu změnit svůj život a vše přestavět. Z kruté války se totiž vrací nejen s pošramoceným fyzickým zdravím, ale také hlavně s narušenou psychikou. Snímek nabízí laskavou a nostalgickou atmosféru, stejně jako dramatickou zápletku a na každém kroku také válečné téma, ať už se jedná o válku ve Vietnamu nebo mezi dětmi ve škole. Je oceňován také pro kvalitní režijní zpracování od Johna Avneta (tvůrce legendárních Smažených zelených rajčat) a vynikajícího Kevina Costnera či dechberoucí výkon tehdy jen 12letého Elijah Wooda.