Hlavní navigace

LBMS dodala podniku Letiště Praha, s.p. Manuál projektového řízení

[Tisková zpráva] LBMS, dodavatel ucelených řešení pro rychlou implementaci strategie harmonizací firemních procesů a informačních systémů, uvádí Manuál projektového řízení.

Sdílet

Manuál projektového řízení byl vytvořen a předán podniku Letiště Praha koncem roku 2005. Východiskem pro jeho vytvoření byla metodika LBMS Project Management, která byla formou intenzivních konzultací a workshopů přizpůsobena podmínkám podniku Letiště Praha.

Manuál obsahuje:

  • Typický postup projektu z hlediska jeho řídícího rámce, definice povinností a práv jednotlivých projektových rolí a vztahy mezi liniovou a projektovou organizací.
  • Techniky, jako jsou plánování projektu, sledování postupu, řízení požadavků na změny, organizace projektu, průběžná kontrola kvality, koordinace zdrojů,.
  • Šablony projektových dokumentů, jako jsou např. základní dokument projektu (Project Charter), analýza rizik nebo požadavek na změnu.
  • Standardy, jako jsou motivační systém týmu, komunikace o projektech, komunikace mezi projektovými týmy, standardy řízení kvality a měření hodnoty výstupů z projektu.

Součástí dodávky byl rovněž nástroj Process Director, který umožňuje dodané projektové postupy dále rozvíjet a zlepšovat. Konzistenci projektových postupů přitom zajišťuje knihovna projektových postupů (repository) s XML rozhraním na internetový prohlížeč. Process Director dále nabízí šablony, odhady pracnosti a další pomůcky využitelné pro opakovanou úspěšnou realizaci podobných projektů. Nástroj dobře posloužil již v průběhu projektu oběma stranám jako platforma pro sdílení informací, průběžnou oponenturu rozpracovaných částí atd. Vedoucí projektu za LBMS Michal Kretschmer říká: „Hlavní výzvou bylo vytvořit manuál, který bude zohledňovat potřeby řízení značně různorodých projektů (stavební projekty, IT projekty apod.) v podmínkách dramaticky rychle rostoucího podniku."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).