Hlavní navigace

Lednový Spam Report: Podvodní prodejci léků to budou mít těžší

[Tisková zpráva] Praha, 12. ledna 2010 - Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE) informuje: Lednová studie ukazuje, že z celebrit, pomocí nichž se spammeři snaží vzbudit zájem příjemců e-mailu, se největší oblibě těší Angelina Jolie a Barack Obama. V předmětu spamu se nejčastěji vyskytovaly tyto ženy: Angelina Jolie, Oprah Winfrey, Paris Hilton a Britney Spears.

Sdílet

U mužů bylo pořadí následující: Barack Obama, Michael Jackson, George Bush a Brad Pitt. Nabídka „čínské farmacie“ zůstává mezi spammery v oblibě. V prosinci se objevila i nová masivní spamová kampaň nabízející se slevou prostředky vydávané za léky firmy Pfizer (v předmětu zprávy nejčastěji stálo Pfizer 80% OFF). Právě tato kampaň způsobila v polovině prosince opětovný nárůst objemu spamu. Čína ovšem zpřísňuje podmínky registrace v rámci domény .cn (vyžaduje se tištěná objednávka obsahující identifikační údaje konkrétní firmy/jednotlivce), takže lze předpokládat, že tento typ spamu očekává pokles a spammeři budou nuceni si najít jiné cesty, používat jiný hosting a operovat z jiných domén.

„Čínská farmacie“ představuje vesměs nabídku údajně levných generických léků, u nichž však neexistuje žádná záruka jejich účinnosti ani bezpečnosti. Řada webů, které nabízejí jejich prodej, je vysloveně podvodných, pouze inkasují peníze, ale neposílají žádné zboží.

Zpráva společnosti McAfee ukazuje, že pro umístění svých webů spammeři snaží stále více využívat nabídky free hostingů. Zdá se, že zde existuje rozsáhlá síť napojená zejména na server 0catch.com. Kromě spammerů využívají tyto weby také tvůrci malwaru a provozovatelé botnetů.

Protože na těchto doménách ale probíhá také legitimní provoz, antispamovým filtrům obvykle trvá delší dobu, než je po nové spamové kampani umístí na své blacklisty.

Kompletní report naleznete na: http://mcafee­.com/us/local_con­tent/reports/8216rpt_s­pam_0110_v2.pdf

O společnosti McAfee
Společnost McAfee, Inc. se sídlem v Santa Clara, Kalifornie, je největší specializovanou společností na technologickou bezpečnost. McAfee se neústupně angažuje a řeší největších světové bezpečnostní výzvy. Společnost dodává zákazníkům proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě po celém světě, poskytuje uživatelům možnost se bezpečně připojovat na Internet, bezpečně prohlížet web či nakupovat na webu. Společnost McAfee, která je podporována vítězným výzkumným týmem, vytváří inovační produkty, které umožňují domácím uživatelům, firmám, veřejnému sektoru a poskytovatelům služeb, být ve shodě s regulacemi, chránit data, předcházet poruchám, identifikovat zranitelnosti a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. http://www.mca­fee.com