Hlavní navigace

LEGENDA TANEČNÍ A JAZZOVÉ HUDBY SLAVÍ SVÉ 50. VÝROČÍ I NA INTERNETU

[Tisková zpráva] Big Band Českého rozhlasu úspěšně oslavil 50. narozeniny ve středu 14. dubna koncertem v pražském Národním domě na Vinohradech a nyní se představuje v novém multimediálním projektu.

Sdílet

Výpovědi pěveckých hvězd, které s orchestrem v 60. letech spolupracovaly, 150 archivních fotografií, z nichž mnohé jsou publikovány vůbec poprvé, a celkem 180 minut videa, průřezově od prvních záběrů v roce 1960 až po současnou podobu orchestru, to vše tvoří náplň obsáhlého webového dokumentu, který naleznete na adrese bigband.rozhlas.cz.

Webový dokument je přehledně členěn do 9 kapitol. Například historie je zpracována v podobě interaktivní časové osy, kde si uživatel může vybrat určité období orchestru. Jednotlivé historické události mají formu krátkých zpráv ilustrovaných fotogaleriemi nebo souvisejícími videi. V jiné kapitole, nazvané „Ochutnávky z archivu“, najde návštěvník nejen historické televizní ukázky, ale též zvukové nahrávky a slideshow.

Aplikace přináší hravou formou také různý edukativní obsah. Například nástrojové složení orchestru s ukázkou hry na jednotlivé nástroje, či možnost nastavit si individuální zvukový mix akcentováním libovolného nástroje.

Radomír Šofr, autor projektu, dodává: „Fascinující historii Big Bandu Českého rozhlasu jsme se rozhodli představit ve formě multimediálního webového dokumentu. Ten umožňuje návštěvníkům ponořit se do archivního i nově vytvořeného materiálu v posloupnosti a šíři, jakou si sami zvolí. Zábavná a interaktivní forma webu může být přitom zajímavá i pro děti.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).