Hlavní navigace

Lenka Andrýsová, místopředsedkyně Věcí veřejných, hostem diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Praha, 26. 4. 2011. Přes selhání Kristiny Kočí mladí lidé do politiky určitě patří. „Nezáleží přitom ani tak na věku, jako na člověku samotném. Já svoji roli v Poslanecké sněmovně vnímám hlavně v tom, že můžu komunikovat právě s mladými. Mohu jim vysvětlovat, co se v politice děje mladým jazykem, a také ještě navíc mohu přenášet pohled mladých lidí do Poslanecké sněmovny. Myslím, že to je důležité. Nicméně určitě jako mladý člověk bych se necítila na funkci ministryně nebo nějaké opravdu vyšší politickou funkci, kdybych byla třeba ve výkonné moci a musela bych rozhodovat o důležitých věcech,“ říká v aktuálním vydání pořadu Téma Deníku na televizním kanálu UPC Express Lenka Andrýsová, místopředsedkyně Věcí veřejných.

Sdílet

Lenka Andrýsová se dále vyjadřuje ke kauze Kristiny Kočí, půjčování peněz ve VV, volbě jejich předsedy, popřípadě předsedkyně, ABL a Vítu Bártovi, Babákovým půjčkám, nové roli Radka Johna či stavu boje s korupcí. S moderátorem pořadu, Janem Kličkou z Deníku, ještě probírá téma lobbingu a povinnou registraci lobbistů. Aktuální vydání pořadu Téma Deníku se vysílá na televizní stanici UPC Express od úterý 26. března. Záznam je k dispozici také na serveru youtube.com.

Pořad Téma Deníku je třicetiminutový čtrnáctidenník moderovaný a připravovaný Janem Kličkou, vedoucím domácí redakce těchto novin. Vysílá ho televizní stanice UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetovém serveru youtube.com pod heslem „téma deníku“. Na serveru jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu. Přepis pořadu k volnému použití lze nalézt na adrese http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/, je k dispozici v monitorovací službě Newton a přílohou této tiskové zprávy.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní stanice kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.