Hlavní navigace

Lenovo představuje blog sportovců účastnících se olympijských her v Pekingu

[Tisková zpráva] Společnost Lenovo spustila blog sportovců trénující na letošní Olympijské hry v Pekingu jménem „Voices of the Olympic Games“. Už spuštění této stránky je historickým milníkem – je to totiž poprvé, co budou sportovci blogovat v průběhu olympiády.

Sdílet

Více než stovce sportovců z 25 zemí a 26 sportovních odvětví poskytla společnost Lenovo v rámci tohoto programu výpočetní techniku (především notebooky IdeaPad a další laptopy, dále i kamery). Jejich blogy najdete na adrese summergames.le­novo.com.

Lenovo je celosvětovým partnerem Olympijských her i Štafety olympijské pochodně a pro účely pořádání her v Pekingu poskytla společnost přes 30 000 kusů výpočetní techniky. Sportovcům budou v olympijské vesnici k dispozici také internetové salonky (i-Lounges), kde budou moci aktualizovat své blogy, vyřizovat poštu nebo využít internet.

Do roku 2008 mohli olympijští sportovci psát své blogy pouze do zahajovacího dne olympijských her a pokračovat až po jejich skončení. Díky změně v regulacích Mezinárodního olympijského výboru se teď sportovci mohou podělit o své zážitky i v průběhu her.

„Olympijské hry 2008 v Pekingu se ponesou v duchu Webu 2.0. Sportovci, fanoušci i televizní diváci spolu mohou komunikovat, spolupracovat,“ říká marketingový ředitel a senior vice president společnosti Lenovo Deepak Advani. „Chceme sportovcům nabídnout techniku, která je spojí s fanoušky celého světa zvědavými na konkurenci, trénink a další zážitky, které byly dosud opomíjeny. Chceme pomoci sportovcům dosáhnout jejich snů a pomáháme jim se o ty sny podělit.“

Společnost Lenovo nabídla počítače sportovcům v dubnu 2008, dala jim k dispozici notebooky IdeaPad a videokamery, aby mohli se svými příznivci sdílet informace prostřednictvím blogu. Sportovci se nemusejí smluvně zavazovat k psaní blogu a stejně tak nemusejí psát o tom, jakým způsobem techniku využívají. Někteří sportovci, například australský veslařský šampión Drew Ginn, jsou vášnivými milovníky nových technologií, jiní nikdy v minulosti blogy nepsali. Společnost Lenovo jim pomáhá začít, poskytne jim příslušné nástroje i rady.

„Díky psaní blogu se budu moci sám zamyslet nad tím, jaké to bylo připravovat se na olympiádu,“ říká Drew Ginn a dodává: „Především si uvědomím, kolik hodin dřiny, kolik přípravných závodů to celé obnášelo. Setkal jsem se s nespočtem rivalů, sportovců a kolegů, kteří mě nějak inspirovali, a můj blog je způsobem, jak se mohu o své zážitky podělit s diváky po celém světě.“

O společnosti Lenovo
Společnost Lenovo se zaměřuje na výrobu světově nejmodernějších osobních počítačů. Obchodní model společnosti Lenovo staví na modernizaci, efektivním provozu a spokojenosti zákazníků. Zaměřuje se rovněž na investice na rozvíjejících se trzích. Společnost vznikla zakoupením divize osobních počítačů IBM skupinou Lenovo Group. Nyní se věnuje vývoji, výrobě a prodeji spolehlivých, vysoce kvalitních, bezpečných a snadno použitelných technologických produktů a služeb pro zákazníky z celého světa. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamato, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.com.