Hlavní navigace

Lenovo kombinuje v novém 11palcovém ThinkPad Edge to nejlepší z netbooků a ultrapřenosných notebooků

[Tisková zpráva] Praha, 26. října 2010 – Lenovo představuje nový 11palcový notebook ThinkPad Edge, nejmenšího a nejlehčího člena rodiny ThinkPad Edge. Tento notebook určený pro malé a střední podniky (SMB) integruje výkon a vlastnosti ultrapřenosných notebooků do kompaktního obalu netbooku, a to vše za přijatelnou cenu.

Sdílet

„Stejně jako velké podniky, i zákazníci z SMB chtějí notebooky, které jsou rychlé a nechybí jim potřebné funkce,“ řekl Jaroslav Rakušan, THINK 4P/Distribution Account Manager ze společnosti Lenovo. „To je důvod, proč Lenovo vytvořilo 11palcový notebook ThinkPad Edge a vybavilo jej nejnovějšími procesory pro multitasking, technologiemi 3G a WiMax pro připojení prakticky kdekoliv. Notebook má také funkce určené k využití v business segmentu, jako je například standardně dodávaná citlivá webkamera pracující i za nízké hladiny osvětlení.“

Skromný ve své hmotnosti a velikosti, ne však ve stylu a funkcích
Při velikosti 284×211×15,6 – 29,5 mm (v závislosti na velikosti baterie) váží tento tenký notebook méně než 1,5 kg, což je výhodné pro nošení v brašně či kufříku. 11,6palcový displej poskytuje uživateli dostatek prostoru pro práci na kancelářských dokumentech, prezentacích a dokonce i možnost připojení k televizoru a sledování filmů ve vysokém rozlišení přes video výstup HDMI. Moderně pojatá a proti polití odolná klávesnice umožňuje pohodlné psaní po celý den. Citlivá webkamera pracující i za nízké hladiny osvětlení umožňuje pořádat v rámci podnikání videokonference, nebo jednoduše zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli. 11palcový notebook ThinkPad Edge se dodává ve dvou barevných provedeních – lesklá půlnoční černá a lesklá žhavá červená.

Výkonný umělec
11palcový notebook ThinkPad Edge, který je k dispozici s ULV procesory Intel Core/Pentium nebo AMD Athlon Vision Pro, umožňuje práci s počítačem bez zbytečných prodlev. Díky až sedmihodinové výdrži při práci na baterie mohou uživatelé pracovat téměř celý den a být připojeni k bezdrátovým WiFi hot-spotům nebo pomocí volitelného adaptéru k sítím 3G nebo 4G/WiMAX. Počítače společnosti Lenovo přicházejí vybaveny širokým výběrem verzí operačního systému Windows 7 určených pro podnikání a jako jediné i certifikací Enhanced Experience pro Windows 7, která jim umožňuje nastartovat podstatně rychleji než identické konfigurace jiných, neoptimalizovaných počítačů. Pro uživatele používající jiný operační systém než Windows jsou tyto počítače dodávány bez operačního systému.

Extra výbava, jako jsou tři USB porty a čtečka paměťových karet 4 v 1, umožňuje snadno připojit a nabíjet různé příslušenství, jako jsou například externí pevné disky a digitální fotoaparáty. Uživatelé mohou notebook dále rozšířit pomocí volitelného napájecího USB rozbočovače Lenovo, který kombinuje 65wattový AC adaptér se čtyřmi USB porty a dovoluje současně nabíjet notebook i připojit a nabíjet jiná zařízení.

Ceny a dostupnost
11palcový notebook ThinkPad Edge bude v prodeji od 1. listopadu 2010 za cenu od 10 990 Kč včetně DPH.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/Le­novoCZ.

O společnosti Lenovo
Společnost Lenovo je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců špičkové výpočetní techniky. Obchodní model společnosti Lenovo je postaven na inovacích, efektivním provozu a úsilí o maximální uspokojení zákazníka, přičemž společnost zároveň významně investuje na rozvíjejících se trzích. Společnost Lenovo v dnešní podobě vznikla akvizicí divize osobních počítačů IBM a dnes se věnuje vývoji, výrobě a prodeji spolehlivých, vysoce kvalitních, bezpečných a snadno použitelných technologických produktů a služeb pro zákazníky z celého světa. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.com.