Hlavní navigace

Leo TV

[Tisková zpráva] Společnost CrossPoint Technologies s.r.o., významný systémový integrátor v oblasti profesionálních audiovizuálních technologií, dnes předala do zkušebního provozu studiový komplex nového erotického TV kanálu Leo TV pro PK62 a.s.

Sdílet

Společnost CrossPoint Technologies s.r.o. vytvořila kompletní návrh technologií, systémový design, dodává a integruje většinu vybavení pro Leo TV a je systémovým garantem subdodávek třetích stran (Prozeta a další). Po uvedení do plného provozu bude poskytovat PK62 a.s. řadu servisních a podpůrných služeb a bude garantovat další rozvoj systému směrem k novým technologiím (HD apod.).

Zvláštností programu Leo TV je jeho vysoká míra interaktivity, ať již textové (SMS, chat) či hlasové (telefonáty). Návrh systému proto musel reflektovat začlenění těchto prostředků do živého vysílání.

Základní technologickou platformou Leo TV je systém media serveru, media managementu a workflow managementu Cinegy. Jedná se o špičkový systém pro řízení TV stanic různých velikostí, který je díky nízkým nárokům na hardware velmi efektivně implementovatelný i pro TV stanice s omezeným rozpočtem. Do Cinegy jsou integrovány na straně výroby nelineární střižny Apple Final Cut Pro, na straně studia pak další studiové technologie (režie, matice apod.).

Základem živého studia jsou kamkordéry a dálkově ovládané kamery Sony, režie Broadcast Pix Slate se širokými možnostmi on-air grafiky a klíčování, audio mixpult Yamaha s automatizací, mikrofony a sluchátka Sennheiser a intercom systém Telex s rozhraním pro IP telefonii, který umožní napojovat příchozí hovory účinkujícím během vysílání. Matice a modulární systém převodníků jsou od společnosti Network Electronics, synchronizace a audio měření od renomované dánské společnosti DK-Technologies. Studiové osvětlení je realizováno z kvalitních osvětlovacích prvků KinoFlo.

Celá technologie je navržena tak, aby ji bylo z velké části možno dálkově spravovat a diagnostikovat, stejně tak i na dálku podporovat uživatele. Manažeři společnosti si mohou jednotlivé příspěvky i celé programy prohlédnout na svém notebooku v kanceláři či doma, a online schválit jednotlivé programy pro vysílání. Při systémovém návrhu byl kladen velký důraz i na redundanci a spolehlivost systému, takže je definováno několik úrovní zálohy systému i samotného programu s automatickým přepínáním v případě eventuelní poruchy.