Hlavní navigace

Leoš Mareš na prázdninových charitativních výjezdech

[Tisková zpráva] Leoš Mareš, moderátor první mezinárodní pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar, kterou od 6. září budou společně vysílat televize Nova a Markíza, se včera vydal na jednodenní charitativní výlet do Kamenice nad Lipou a Nového Řadova. Jako vyslanec Nadace Nova navštívil dva letní dětské tábory a Dětský domov.

Sdílet

Praha 26. srpna 2009 – Dětský letní tábor Kalich ležící u stejnojmenného rybníka nedaleko Kamenice nad Lipou byl první zastávkou Leoše Mareše na jeho včerejším prázdninovým charitativním výletě do jižních Čech. Dětem z posledního turnusu, které již za týden usednou ve školních lavicích, nemohl udělat větší radost. Ochotně si s nimi povídal, rozdával autogramy a s každým, kdo měl zájem, se vyfotografoval. S chutí také se všemi poobědval štěpánskou s knedlíkem a na závěr táborníky obdaroval upomínkovými předměty.

Pak již na něj čekaly děti v nedalekém Dětském domově v Kamenici nad Lipou. Vzhledem k tomu, že v tomto zařízení v současné době pečují o 36 dětí ve věku od jednoho roku do šesti let, Leoš Mareš, coby otec dvou malých synů, tříletého Jakuba a dvouměsíčního Matěje, se tam cítil jako doma. I když slavného moderátora zatím ještě neznají, byly starší děti z jeho návštěvy nadšené. Ihned si oblékly trička, které jim rozdal, a spravedlivě se podělily se o hračky. Největší sympatie projevil Leošovi jeden z chlapečků ve chvíli, kdy moderátor usedl na zem, aby mohla vzniknout společná fotografie. Přiběhl a dal mu pusu na tvář.

Poslední zastávkou na „jihočeské cestě“ Leoše Mareše byla návštěva letního tábora pro teenagery Řadoff v Novém Řadově nedaleko Stráže nad Nežárkou, kam Nadaci Nova pozval jeho provozovatel, moderátor Snídaně s Novou, Pavel Svoboda. V táboře proslulém skvělými a neobvyklými táborovými hrami se Leoš Mareš okamžitě ocitl v obležení 108 svých fanoušků ve věku 13 – 17 let. Dívky ho objímaly, každý se s ním chtěl vyfotografovat a autogramiáda nebrala konce. Všechny také zajímala blížící se Česko Slovenská SuperStar a objevil se i jeden recesista s vlastním pěveckým vystoupením, pro něž měl moderátor nekompromisní verdikt – do soutěže byste nepostoupil. I tady Leoš zanechal krabici dárků, které však své adresáty najdou až během závěrečné táborové slavnosti jako součást tomboly.