Hlavní navigace

Leoš Mareš navštívil s Nadací Nova tři školní zařízení v rodném Berouně

[Tisková zpráva] Leoš Mareš, moderátor pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar, se ve středu 16. září na chvíli vrátil do školy. Jako vyslanec Nadace Nova zavítal do svého rodného města Berouna, kde navštívil základní školu, do které devět let chodil, jednu z mateřských školek a Základní uměleckou školu Lidinské.

Sdílet

Praha 17. září 2009 – První kroky moderátora Leoše Mareše během jeho středeční návštěvy rodného Berouna vedly za dětmi z Mateřské školy Pod Homolkou. Jako otec třiapůlletého Kuby a tříměsíčního Matěje si s nimi okamžitě porozuměl. „Chcete, abych vám také zazpíval, nebo raději dárky?“ dal jim na vybranou poté, co mu děti zazpívaly a předvedly, že i když jsou teprve předškoláky, zvládnou i hru na klavír a flétnu. Dárky samozřejmě zvítězily.

Úžasná atmosféra a sedmdesát rozjásaných, tleskajících a skandujících chlapců a dívek čekaly na populárního moderátora v Základní umělecké škole Lidinské. Koncertní vystoupení, které si pro něj připravilo devět zpěváků a zpěvaček nejrůznějšího věku, překvapilo Leoše vysokou profesionální úrovní. „Klidně byste mohli být finalisty Česko Slovenské SuperStar,“ potěšil je. I tady se rozdávaly dárky a podepisovaly fotografie.

Poslední zastávka charitativního výjezdu Nadace Nova do Berouna byla pro Leoše Mareše srdeční záležitostí. Opět se mohl podívat do základní školy, kterou navštěvoval, a zavzpomínat na svá školní léta. „V téhle lavici jsem seděl! A tady jsme v 89. roce zpívali s nadšením hymnu. A u této tabule jsem se potil při zkoušení. A u tohohle umyvadla jsme se s klukama myli,“ vykřikoval nadšeně při prohlídce objektu. Nakonec konstatoval, že se toho zase tak mnoho nezměnilo, jen se obměnil učitelský sbor. Na otázku, kdo byl jeho školní láska, s úsměvem prozradil: „No přeci Zuzka." Pak se už věnoval dvěma stovkám žáků, kteří na něj čekali na školním hřišti. Probíral s nimi školní záležitosti a přitom podepisoval nejen své fotky, ale i jejich ruce a památníčky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).