Hlavní navigace

Leoš Mareš si zasoutěžil s dětmi i důchodci

[Tisková zpráva] Leoš Mareš, moderátor Esa a pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar, kterou na podzim společně uvedou televize Nova a Markíza, strávil včerejší den v Jihočeském kraji. Jako vyslanec Nadace Nova navštívil denní a týdenní stacionář Klíček pro mentálně a kombinovaně postižené děti a dospělé v Záluží u Tábora, Domov pro seniory v Bechyni a Dětský domov ve Zvíkovském Podhradí.

Sdílet

Praha 29. května 2009 – Obrovské nadšení zavládlo ve čtvrtek 28. května mezi mentálně postiženými dětmi ze stacionáře Klíček v Záluží u Tábora. Jejich všední den jim přijel zpestřit Leoš Mareš, moderátor, kterého všechny dobře znají z televize Nova. Děti ho provedly po objektu, ukázaly mu školní třídy a obdarovaly ho obrázky, které speciálně pro něj nakreslily. V místní tělocvičně si pak s Leošem zahrály bleskový mini turnaj v basketbalu. Nejlepší sportovkyně dostala diplom a jako vůbec první i tričko s logem připravované pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. Zkrátka nepřišly ani ostatní děti, kterým Leoš rozdal řadu dalších dárků. Největší zájem byl samozřejmě o jeho fotografie, které moderátor všem podepsal.

Další cesta charitativního výjezdu Nadace Nova, v jehož rámci Leoš Mareš postupně navštívil tři různé sociální ústavy Jihočeského kraje, vedla do Domova pro seniory v Bechyni. I když obě strany dělí rozdíl několika generací, dědečkové a babičky moderátora překvapili nejen tím, že znají jeho práci i pořady, ve kterých účinkoval, ale i soutěžním duchem. Po čichu, chuti a hmatu se poznávalo, co je v zakrytých miskách, nakonec došlo i na kuželky a páku. Nutno dodat, že bechyňští senioři byli 33letému moderátorovi důstojnými soupeři.

Na závěr cesty pak Leoš Mareš a zástupci Nadace Nova zavítali do Dětského domova ve Zvíkovském podhradí. Tentokrát se nesoutěžilo ani nekreslilo. Místo toho si děti pro oblíbeného moderátora připravily bohatý kulturní program. Za básničky, písničky a dokonce i breakdance sestavu každý dostal batůžek a tričko, těm nejlepším Leoš Mareš udělil za jejich výkony diplom, obdaroval je tričky s logem Česko Slovenská SuperStar a společně se všemi se vyfotografoval.

Nadace Nova v rámci svého charitativního programu navštěvuje po celý rok dětské domovy, ústavy sociální péče a v prázdninovém období i vybrané letní tábory po celé České republice. Její vyslanci – herci a moderátoři pořadů TV Nova – rozvážejí dárky, účastní se soutěží a her, podepisují fotky a debatují se všemi navštívenými.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).