Hlavní navigace

Letním evergreenem zůstávají Jižní Čechy, skokanem žebříčku jsou slovenské destinace

[Tisková zpráva] Servery Hotel.cz a Turistik.cz provozované firmou MITON sestavily žebříček nejnavštěvovanějších regionů České republiky, který byl vytvořen na základě konkrétní poptávky uživatelů obou webů. V čele žebříčku stojí Jižní Čechy, které obhájily prvenství loňského roku. Druhé místo patří Šumavě a Českému lesu, třetí příčku obsadily Západočeské lázně. Ve středu zájmu zůstávají tradičně větší města jako jsou Liberec, Brno nebo Český Krumlov.

Sdílet

Informace o ubytování v Jižních Čechách, které patří k nejoblíbenějším místům dovolených, vyhledávalo a rezervovalo celkem 12% všech uživatelů serverů Hotel.cz a Turistik.cz. Oblast Šumava a Český les oslovila 10% zájemců o ubytování. Skokanem žebříčku jsou Nízké Tatry, jejichž ubytování nebylo v roce 2007 v nabídce.

„Naší strategií je nabídnout prodej ubytování přes internet nejen v České republice, ale i v okolních státech. Nynější nabídka zahrnuje kromě českých také slovenské ubytovatele. Zájem o ubytování ve slovenských destinacích nám potvrdil, že naše předpoklady jsou reálné a že Slovensko je pro Čechy stále atraktivní,“ říká Jan Davídek ze společnosti MITON a pokračuje: „Domníváme se, že služba bude postupem času atraktivní nejen pro české cestovatele, ale také naopak – pro zahraniční klientelu.“

Nejmenší zájem ve srovnání s loňským rokem je zatím o Jeseníky, Moravský kras a Brněnsko a Středohoří a Máchův kraj. Z čela žebříčku se propadla oblast Lednicko-Valticka a Podyjí, a to z druhého na deváté místo.

Přes web Turistik.cz najde ubytování zhruba dvacet tisíc lidí ročně, objem lidí ubytovaných přes Hotel.cz je obdobný. Turistik.cz je zaměřen na vyhledávání a rezervace ubytování střední a nižší kategorie, zatímco Hotel.cz nabízí ubytování zařízení s vyšším standardem. Širším portfoliem zprostředkovává společnost MITON svým uživatelům kompletní nabídku on-line ubytování různých kategorií.

Hotel.cz
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).