Hlavní navigace

Léto na cestách s televizí Nova

[Tisková zpráva] Televize Nova připravila na léto pestrou směsici českých filmů a seriálů i zahraniční televizní produkci. NOVA NA CESTÁCH nabídne svým divákům během letních měsíců spoustu premiérových filmů a seriálů, na své si přijdou i milovníci sportu.

Sdílet

Praha 19. června 2009 – Televize Nova nabídne v létě 2009 mix českých filmů a seriálů i zahraniční filmovou a seriálovou produkci.

Pondělí budou patřit českému seriálu O zvířatech a lidech. Děj úspěšného projektu režiséra Hynka Bočana se odehrává většinou na veterinární klinice či v zoologické zahradě a potěší mimo jiné i brilantními výkony Jiřiny Bohdalové, Vlastimila Brodského, Josefa Somra, Karla Heřmánka, Ivany Chýlkové a řady dalších skvělých českých herců.

Úterý budou věnována romantickým duším. Milovníky milostných příběhů s dobrým koncem jistě potěší filmy Pravá blondýnka (30. 6.), Protivný sprostý holky (7. 7.), Dokonalá partie (14. 7.), Ztroskotaná láska (21. 7.), Letuška 1. třídy (28. 7.), Protiklady se přitahují (4. 8.), Přes palubu (11. 8.) a Nikdy to nevzdávej (18. 8.).

Středy budou zasvěceny zábavě. Odpočinek uprostřed pracovního týdne nám zpříjemní nejlepší scénky ze zábavných pořadů televize Nova na různá témata, od zdravotnictví přes svět filmu, školu a policii až po sport a volný čas. Střihovými pořady budou provázet oblíbené tváře televize Nova Zlata Adamovská, Václav Svoboda, Karel Voříšek, Zdeněk Troška, Dalibor Gondík, Josef Klíma, Lucie Borhyová, Rudolf Hrušínský a Matouš Ruml.

Čtvrtky nás pozvou na cesty za dobrodružstvím. Můžeme se mimo jiné těšit na úspěšný megafilm – akční thriller Dobrodružství Poseidonu (2. a 9. 7.) či akční scifi Vesmírná exploze.

Pátky a soboty budou filmové. Čeká nás další megafilm – německá scifi v hlavní roli s Jamesem Brolinem Ztracené město (18. 7.). Můžeme se těšit i na dalších deset filmových premiér. Ze zahraničních uvádí Nova sportovní dramata Million Dollar Baby (18. 7.) a Coach Carter (1. 8.), komedie Táta na plný úvazek (11. 7.) a Trestná lavice (24. 7.), rodinné filmy Rychlý Stripes (25. 7.) a Šarlotina pavučinka (22. 8.), thriller Auto zabiják a horor Planeta Teror. Pro milovníky českého humoru je připravena premiéra filmu režiséra Michala Krajňáka Poslední plavky s Petrem Čtvrtníčkem, Jiřím Lábusem, Lubomírem Lipským a řadou dalších oblíbených herců.

Páteční půlnoc nás pak zavede za hranice všednosti, do nevázaného světa erotických hrátek a fantazií.

Sobotní dopoledne zase nabízejí k příjemnému odpočinku zábavné pořady z televizního archívu Hogo fogo s Hanou Zagorovou a Štefanem Margitou a Zlatíčka, která moderuje s jemným taktem i milou ironií herec Petr Nárožný.

Na cestách za českou klasikou potěší nejen seriály Hospoda a dnes již kultovní Chalupáři, ale také nezapomenutelné filmové komedie Copak je to za vojáka… (24. 7.), Na samotě u lesa (31. 7.), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (7. 8.), Příběhy obyčejného šílenství (14. 8.), Ro©k podvraťáků (21. 8.) a Svatba na bitevním poli (29. 8.).

Na cestách za zahraničními seriály budeme moci sklízet bohatou žeň. Televize Nova vysílá během prázdnin hned několik premiér – Námořní vyšetřovací služba IV, Odložené případy VI, Vražedná čísla III a IV, Zákon podle Canterburyové, Unesený, Cordierovi, soudce a policajt a Dva a půl chlapa I. Na své si přijdou i milovníci případů Kriminálky Las Vegas, krimisérie Zákon a pořádek: Zločinné úmysly a Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Na malé i velké diváky čeká ve všední dny odpoledne se svými příběhy nestárnoucí komiksový hrdina Superman.

Na cestách za sportem se zastavíme na nejslavnějších světových závodních okruzích, abychom sledovali závody F1 i Moto GP. V přímém přenosu uvidíme i letošní finále Wimbledonu. Sérii přímých přenosů z nejvýznamnějších sportovních utkání léta 2009 přinese i kanál Nova Sport.

Zajímavý program připravila pro léto 2009 Nova Cinema, která přesunula začátky hlavních večerních filmů od pondělí do čtvrtka z 21. na 20. hodinu. Od 22.00 hodin je nově zařazena populární show Jerryho Seinfelda. Prázdninovou novinkou je i vysílání filmů v původním znění s titulky – Úžasní Ambersonovi (16. 7.) a Paříž, Texas (18. 8.). V duchu romantického léta se na obrazovku Novy Cinemy vrací úspěšná reality show Vem si mě, v níž se 20 dívek utkalo pod dohledem kamer o srdce sympatického a svobodného milionáře. Hvězdný reportér Tomáš Kraus vyrazí na 44. Mezinárodní filmový festival do Karlových Varů a nabídne nám z něj exkluzivní reportáže, rozhovory i perličky ze zákulisí festivalového dění.

Léto na zábavním videoportálu nova.cz bude ve znamení velké letní soutěže o hodnotné ceny. Kromě stále nabídky archivních pořadů v přehrávači videí nabídne nova.cz mimo jiné aktuální informace z připravované Česko Slovenské SuperStar a medailonky o současném životě bývalých účastníků soutěže Česko hledá SuperStar. Více na www.nova.cz.