Hlavní navigace

Léto na plné otáčky na Nově

[Tisková zpráva] Praha 5. června 2008 – Ačkoli prázdniny obvykle bývají časem odpočinku a sladkého nicnedělání, televize Nova letos zvolila jinou strategii a rozjede LÉTO NA PLNÉ OTÁČKY. Diváky v něm čeká spousta premiérových filmů a seriálů a zbude prostor i pro sport.

Sdílet

ZAHRANIČNÍ SERIÁLY
Pondělí budeme trávit se psím géniem, policejním vlčákem Rexem, v deváté řadě italsko-rakouského seriálu Návrat komisaře Rexe (20:00). Novým Rexovým pánem je tentokrát blonďatý italský vyšetřovatel Lorenzo Fabbri. Poté nám bratři Don a Charlie Eppesovi v seriálu Vražedná čísla (21:00) dokáží, že kriminální případy lze vyřešit i prostřednictvím matematických výpočtů. O něco později pak předvede své schopnosti agent FBI Jack Bauer a za pouhý jeden den, rozdělený po hodinách na 24 dílů, zachrání uneseného ministra obrany a jeho dceru a zabrání katastrofě obrovského rozsahu. To vše ve čtvrté řadě seriálu 24 hodin (22:00).

V úterý si užijeme tropického podnebí a nočního života floridského Miami, kde krimialisté ze seriálu Kriminálka Mimami IV (21:50), v čele s ryšavým Horaciem Cainem, řeší ty nejzáhadnější zločiny.

Středa je věnovaná pokračováním seriálů Beze stopy VI (20:00) a Odložené případy V (21:00).

Ve čtvrtek nás v New Yorku čeká poručík Mack Taylor a jeho tým detektivů z druhé řady seriálu Kriminálka New York (21:35).

Každý prázdninový všední den se ještě budeme setkávat s Charliem a Alanem Harperovými a malým Jakem v seriálu Dva a půl chlapa IV, V (17:20), Dr. House I, II (18:45) nám zopakuje své léčebné postupy a Kronika divočiny, seriál dokumentů z kolekce National Geographic nám přiblíží fascinující svět zvířat (09:25). Další vynikající dokumentární seriál Velké Británie Vteřiny před katastrofou uvidíme vždy v sobotu v 09:25.

ČESKÉ SERIÁLY
Oblíbené seriály Ordinace v růžové zahradě a Ulice budou mít již tradičně zasloužené prázdniny, a tak se budeme s českými herci setkávat v reprízách seriálů Redakce I, II, III (po – pá v 17:20), Policajti z předměstí (st ve 21:50) a On je žena! (ne 11:00), který po jeho skončení nahradí Malý pitaval z velkého města (ne 11:00).

FILMY
Kriminální a válečné pondělky nabídnou kromě zmíněných seriálů snímky Jackie Brown (P), Mizerové, Za nepřátelskou linií, Patriot a všechny tři filmy Policajt v Beverly Hills.

Rodinné úterky hostí především pohádky, jako např. Kouzelný měšec, Pták Ohnivák, Jezerní královna, Z pekla štěstí 1, 2, Shrek, Hledá se Nemo.

Středy jsou věnovány krimiseriálům.

Dramatické a katastrofické čtvrtky uvedou filmy s příznačnými názvy Pandemie (P), Paranoia, Země v ohrožení (P), Jasné nebezpečí, ale mj. také dvě bondovky Zítřek nikdy neumírá a Jeden svět nestačí.

Červencové pátky s českými filmy potěší klasikou: Na samotě u lesa, Dědictví aneb Kurvahošigutentag, Trhala fialky dynamitem, Copak je to za vojáka… V srpnu je vystřídají vesměs filmy USA – Loupež po italsku, Ztracené (P), Jsem agent, Spider-man, Anakonda či Skála.

Soboty budou ve znamení dobrodružných filmů, thrillerů a komedií, mezi nimiž nesmějí chybět snímky Ohnivý oceán (P), Rytíři nebes (P), Mr. & Mrs. Smith, Tajemné okno (P), Leon, Výplata, Mušketýr (P), Žít po svém (P), Rafťáci, Rande s celebritou, Zpátky na zem, Poslední výstřel (P), Kate & Leopold (P).

Neděle přinesou romantiku a opět komedie, mj. Těžce zamilován, Jen blázni spěchají, Taková normální holka (P), Ach, ty ženy!, Stepfordské paničky, Nekecej a pádluj.

Léto na plné otáčky přinese i přímé přenosy a záznamy několika sportovních událostí: Čtyři závody mistrovství světa vozů formule 1 (6. 7., 20. 7., 3. 8., 24. 8.), fotbalové utkání Anglie – Česká republika (20. 8.) a Red Bull X – Fighters 2008, nejznámější freestyle motokrosový závod (18. 7.).

Pořady, které se nebudou přes léto vysílat
Víkend, Na vlastní oči, 112, Eso, Koření, Rady ptáka Loskutáka, Občanské judo, Střepiny. Mr. GS, Ulice, Ordinace v růžové zahradě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).