Hlavní navigace

LG Electronics uvádí nový model DVDRW mechaniky řady SuperMulti

[Tisková zpráva]

Sdílet

LG Electronics uvádí nový model DVDRW mechaniky řady SuperMulti

Praha, 14. 9. 2004 – Společnost LG Electronics CZ uvede v druhé polovině září 2004 na český a slovenský trh novou DVDRW mechaniku s označením GSA-4160B. Na rozdíl od ostatních výrobců DVD mechanik, kteří nabízejí buď tzv. duální mechaniky (DVD+R/RW a DVD-R/RW) nebo multi-dvd mechaniky (DVD-R/RW a DVD-RAM), dokáže DVD mechanika společnosti LG zapisovat ve všech dostupných formátech – DVD + R/RW, DVD – R/RW a DVD-RAM. Představuje tak jedinou mechaniku na světě, která je schopná zápisu na všechna DVD a CD media.

Oproti předchozím modelům z řady SuperMulti nabízí nový model GSA-4160B mnohá vylepšení. Zápis na DVD + R média se zvýšil až na 16×, u DVD – R zůstal na 8×. U přepisovatelných DVD medií je rychlost zápisu čtyřnásobná, a to jak pro DVD + RW tak DVD – RW. Zvýšení rychlosti se dočkal i formát DVD – RAM, a to na pětinásobek. I zápis na klasická CD-R a CD-RW média u DVD mechanik byl u nového modelu SuperMulti výrazně zrychlen. Z původní rychlosti 24× na 40× u CD-R medií a z 16× na 24× u CD-RW disků.

Zásadní novinkou u GSA-4160B je také možnost zápisu na dvouvrstvá media. V momentě dostupnosti těchto medií na trhu získají uživatelé možnost zápisu také na disky o kapacitě 4.7 GB až 8.5 GB.

Softwarové vybavení je stále velmi bohaté a nová mechanika GSA- 4160B je nyní nabízena s programem Nero pro zápis DVD a CD disků, InCD pro paketový zápis, PowerProducer Gold pro autoring DVD videa a PowerDVD XP pro přehrávaní DVD filmů.

Mechaniky společnosti LG Electronics se již několikátým rokem umisťují na prvním místě ve světovém měřítku prodeje optických mechanik. Řada mechanik SuperMulti, která představuje jedinečné řešení pro zápis ve všech dostupných DVD a CD formátech si získala za rok prodeje v České republice a na Slovensku velkou oblibu a to zejména díky vysoké kvalitě zápisu, univerzálnosti použití, bezproblémovému chodu a minimální poruchovosti.

Společnost LG Electronics bere mechaniku GSA-4160B jako poslední krok před uvedením Blue-Ray technologie. Společnost LG Electronics je spoluzakladatelem sdružení pro technologii Blue-Ray.

V případě zájmu o bližší informace, prosím, kontaktujte:

Radek Hadraba
gsm: +420 603 263 616
e-mail: hadraba@lge.com
Produkt Manager, divize IT společnosti LG Electronics CZ

Radka Luňáková
gsm: +420 603 276 399
e-mail: lunakova@lge.com
Marketing Assistant, divize IT & BG společnosti LG Electronics CZ

O společnosti LG Electronics ve světě

LG Electronics působí ve světě již od roku 1958. V současné době se koncern LG Electronics se skládá ze tří samostatných společností a 73 poboček na všech kontinentech. Má celkem 13 výzkumných a vývojových středisek po celém světě a vlastní designérské centrum. Zaměstnává 55 000 lidí po celém světě. Díky soustavným investicím do výzkumu a vývoje – ty dosahují v současné době 623 milionů dolarů ročně – získala světové vedení v digitální technologii. Pro všechny produkty LG je charakteristická vynikající kvalita a design, za který společnost pravidelně získává prestižní ceny Design Award a Reddot Award.

O společnosti LG Electronics v Česku

Česká nezávislá pobočka nadnárodního koncernu LG Electronics byla založena teprve v říjnu 2003, ale už za pár měsíců své existence vešla do povědomí zákazníků.

Na českém trhu jsou k dispozici optické mechaniky, LCD monitory, mobilní telefony, klimatizační jednotky, spotřební elektronika (televizory včetně plazmových a LCD, mikrosystémy, minisystémy, DVD, videa, domácí kina) a domácí spotřebiče (vysavače, mikrovlnné trouby, chladničky, pračky). V brzké době se připravuje rozšíření portfolia např. o digitální fotoaparáty, notebooky, media. Již za první čtvrtletí roku 2004 získalo LG Electronics CZ 1. místo v prodeji monitorů na českém trhu podle dosaženého obratu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).