Hlavní navigace

LG opět pomáhá dětem

[Tisková zpráva] Praha, 4. prosince 2006 --- Společnost LG Electronics CZ již potřetí v řadě podpořila projekt Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klasových „Startovné do života“, který pomáhá dětem z dětských domovů. Pomyslný šek ve výši 1,5 milinou korun byl předán paní Livii Klausové v rámci LG Adventního benefičního koncertu, který se konal 2. prosince 2006 v prostorách Španělského sálu na Pražském hradě.

Sdílet

„Mezi námi žije spousta dětí, které nemají to štěstí žít s vlastní rodinou a proto se jim snažíme pomoci, alespoň prostřednictvím nadace, jejich životní úroveň změnit. Naše finanční příspěvky pomáhají např. při projektech osamostatňování dětí z dětských domovů. A právě takové projekty vnímáme jako správnou cestu pro výchovu populace se zdravým sebevědomím,“ říká Sang Tai Hong, generální ředitel LG Electronics CZ.

Projekt Startovné do života je zatím nejrozsáhlejším projektem Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových co do počtu dětí, jimž pomůže. V současné době je do projektu přihlášeno tisíc dětí. V rámci projektu Startovné do života bude každému dítěti, které se jej zúčastní, založen u banky speciální účet, na nějž bude nadační fond s pomocí dárců přispívat každoroční fixní částkou. Uspořené peníze bude dítě moci využít buď při odchodu z dětského domova, nebo i v průběhu pobytu v dětském domově po dosažení 18 let k předem domluvenému účelu. Tím účelem může být například školné při studiu, první splátka nájmu, autoškola a podobně.

Cílem je, aby mohly děti pozitivně ovlivňovat výši konečné naspořené finanční částky nebo její použití. Proto pokud si dítě zlepší prospěch, zúčastní se vědomostní, umělecké, sportovní či jiné soutěže, bude se dobře chovat, dostane každý rok 1. září takzvaný motivační bonus. Tato motivační část bude vycházet z návrhů těch, kteří jsou dětem nejblíže, jejich opatrovníků a ředitelů dětských domovů. Pokud se dítě projektu účastní od svých 14 až do 18 let, může si naspořit celkem až 16 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).