Hlavní navigace

LG představuje nový bezpečnostní systém Super Multi Security s technologií SecurDisc™

[Tisková zpráva] Přepisovací mechaniky LG Super Multi budou od jara 2007 poskytovat dokonalou ochranu před neoprávněným přístupem a neoprávněnou manipulací s citlivými údaji.

Sdílet

Praha, 27. března 2007 — Společnost LG Electronics, jednička v oblasti výroby optických mechanik, představuje novinku v oblasti zabezpečení dat technologii SecurDisc™, kterou bude jako první obsahovat mechanika LG Super Multi DVD Rewirter GSA-H55N/L. Technologie SecurDisc™ nabízí v kombinaci s optickou mechanikou Super Multi DVD uživatelům kompletní hardwarové i softwarové řešení pro ochranu citlivých dat. SecurDisc™ přináší novinky v oblasti ochrany dat a kontrolovaného přístupu k obsahu při zapisování a čtení dat ve formátech CD a DVD. Tato technologie byla vyvinuta ve spolupráci se společností Nero.

Mechanika Multi DVD Rewriter GSA-H55N/L, jejíž součástí je technologie SecurDisc™, poskytuje profesionálním i soukromým uživatelům prostředky nezbytné k ochraně a bezpečnému sdílení dat. Zatímco některé optické mechaniky podporují pouze kódování heslem jakožto jedinou bezpečnostní funkci, GSA-H55N/L nabízí čtyři funkce ochrany disku z hlediska používání a ukládání dat.

1. Ochrana heslem – Chrání uživatelská data před neoprávněným přístupem pomocí hesla.

2. Digitální podpis – Prokazuje původ dat pomocí digitálního podpisu.

3. Kontrola úplnosti dat – Detekuje pozměněná data prostřednictvím kontrolního součtu (tzv. checksum).

4. Spolehlivost dat – Zajišťuje maximální spolehlivost dat prostřednictvím redundantního ukládání a systému správy vadných dat (defective zone).

5. Ochrana proti kopírování – Zajišťuje datové soubory (v první verzi .PDF) tak, že je nelze kopírovat.

GSA-H55N/L chrání uživatelská data před neoprávněným přístupem pomocí hesla a jeho ověřením. Všechna data jsou opatřena digitálním podpisem, který příjemcům umožňuje ověřit pravost údajů. Kromě toho jsou na disku ukládány kontrolní součty pro ověření úplnosti a čitelnosti dat a uživatelé si nemusejí dělat starosti o zajištění maximální spolehlivost dat prostřednictvím redundantního ukládání a systému správy vadných dat.

„LG mechaniky z řady SuperMulti nabízí uživatelům další přidanou hodnotu. Bezpečnost a spolehlivost zapisovaných dat se v současné době staly klíčovými vlastnostmi při zápisu. Jsme rádi, že můžeme tuto možnost nabídnou i uživatelům v Čechách jako první,“ poznamenal Radek Hadraba IT Sales Manager LG Electronics CZ.

Díky dlouhodobé spolupráci mezi společnostmi Nero a LG Electronics, bude technologie SecurDisk™ po zatím blíže nespecifikovanou dobu nabízena pouze pro mechaniky LG. Společnost Nero v budoucnu počítá s tím, že se technologie SecurDisk™ objeví jako součást jejího balíku programů pro vypalování.

Mechanika LG Super Multi GSA-H55N/L včetně systému Super Multi Security bude dostupná pouze v retailovém balení koncem března 2007. Její předpokládaná cena bude 1590 Kč včetně DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).