Hlavní navigace

Licence kanálu Nova Cinema není žádným způsobem ohrožena

[Tisková zpráva] TV Nova se důrazně ohrazuje proti nepodloženému tvrzení v dnešním vydání deníku E15 o tom, že porušuje tzv. Technický plán přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání (TPP). TV Nova neporušuje TPP, naopak trvá na jeho striktním dodržování. Vzhledem k tomu, že podmínky ukončení zemského analogového televizního vysílání, které stanovuje TPP, dodrženy nebyly, nebylo možné zemské analogové vysílání na diskutovaných vysílačích ukončit. Pro diskusi o ztrátě licence pro Nova Cinema neexistují žádné zákonné důvody. S ohledem na ochranu svých práv připravuje TV Nova předání případu k posouzení soudu.

Sdílet

Praha 23. března 2010 – TV Nova se důrazně ohrazuje proti nepodloženému tvrzení obsaženému v dnešním vydání deníku E15 o tom, že porušuje tzv. Technický plán přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání (TPP), tím že neukončila zemské analogové televizní vysílání z některých svých vysílačů.

TV Nova naopak striktně trvá na dodržování TPP, který stanovuje základní podmínky pro ukončování zemského analogového televizního vysílání v České republice. Tyto podmínky však nebyly v diskutovaných případech dodrženy, a zemské analogové vysílání tak nebylo možno ukončit. Na tuto situaci TV Nova opakovaně bezvýsledně upozorňovala operátora sítě i příslušné orgány státní správy. Jelikož je TV Nova přesvědčena, že v územních oblastech Plzeň a Sušice došlo k závažnému porušení TPP, připravuje nyní s ohledem na ochranu svých práv předání případu k posouzení nezávislému soudu. Pokud by TV Nova své zemské analogové vysílání ukončila v rozporu s TPP, ohrozila by naopak svá práva vyplývající z vysílacích licencí, které drží. TV Nova svým postupem TPP neporušila a neexistují proto žádné zákonné důvody pro jakoukoli diskusi o ztrátě licence Nova Cinema.

„Od začátku se platným technickým plánem přechodu řídíme. Bylo by absurdní, pokud by TV Nova měla být sankcionována za to, že na dodržování TPP trvá,“ říká generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

S odkazem na příslušná zákonná ustanovení navíc dle našeho názoru v této chvíli neexistuje příčina pro zahájení jakéhokoli řízení ve věci existence licence Nova Cinema ani v případě, pokud by na předmětných vysílačích nedošlo k ukončení analogového vysílání v rozporu s TPP, což nedávno v tisku potvrdila i Kateřina Kalistová, předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Jakékoli spekulace v této věci jsou založeny na neznalosti právních předpisů týkajících se procesu přechodu na zemské digitální televizní vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).