Hlavní navigace

Lidé na internetu nakupovali hlavně fotoaparáty

[Tisková zpráva]

Sdílet

Lidé na internetu nakupovali hlavně fotoaparáty

Praha, 8. března – Po Vánocích se na českém internetu nejvíce prodávaly digitální fotoaparáty a jejich příslušenství. Data zveřejnila společnost Internet Mall a.s., největší provozovatel internetových obchodů v České republice. Dalším velmi žádaným zbožím byla bílá technika, zejména pak pračky a myčky. Od počátku roku Internet Mall eviduje téměř 18 tisíc objednávek v celkové hodnotě 145 milionů korun.

„Digitální fotoaparáty jsou na předních místech žebříčků prodejnosti neustále, ale poslední dobou je poptávka po tomto druhu zboží ještě větší. Nejlépe se pak prodávají přístroje renomovaných značek jako je Olympus nebo Canon,“ říká Tomáš Kovařík, marketingový manažer společnosti Internet Mall.

V prvních dvou měsících roku 2005 zákazníci kromě digitálních fotoaparátů kupovali paměťové karty a bílou techniku, hlavně pak pračky s předním plněním. Dlouhodobě se na internetu dobře prodávají MP3 přehrávače. Je také zajímavé, že stále více se přes internet nakupují produkty z oblasti péče o dítě. Na prvních místech prodejnosti se tak objevuje tzv. baby sitting (elektronické zařízení monitorující spánek dítěte).

V dalších měsících společnost Internet Mall očekává nárůst prodeje sezónního zboží, zvláště pak letních pneumatik, sekaček a vybavení pro sport. Odhad tržeb pro rok 2005 je podle Ondřeje Fryce, generálního ředitele společnosti, 1,37 miliardy Kč, přičemž na internetu by se podle něj mělo ve stejném roce prodat zboží za necelých 7 miliard Kč.


O společnosti Internet Mall
Expertní internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, nabízející zákazníkům i kompletní odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb. Seznam všech obchodů najdete na www.mall.cz. V tuto chvíli obsahuje sortiment obchodů Internet Mall 120 000 různého zboží 463 značek. Internet Mall vlastní čtyři značkové prodejny (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice). Více informací o společnosti Internet Mall získáte na adrese press.mall.cz. Obchod Bilezbozi.cz je držitelem titulu Multiservis Obchodník roku 2004 v kategorii internetových obchodů.

   Kontakt:
   Tomáš Kovařík
   marketingová ředitel
   Internet Mall, a.s.
   E-mail: tomas.kovarik@ma­ll.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).