Hlavní navigace

LINKSYS A TREND MICRO PŘINÁŠEJÍ MALÝM PODNIKŮM POKROČILÉ MOŽNOSTI INTERNETOVÉHO ZABEZPEČENÍ

[Tisková zpráva] Linksys integruje bezpečnostní řešení Trend Micro™ ProtectLink™ Gateway do podnikových směrovačů řady Linksys By Cisco Business Series s cílem zastavit spam a webové hrozby

Sdílet

IRVINE, Kalifornie a CUPERTINO, Kalifornie – 5. března 2008 – Linksys®, divize společnosti Cisco Systems, Inc., a vedoucí dodavatel hardwaru pro hlasovou, bezdrátovou a síťovou komunikaci určeného spotřebitelům, domácím kancelářím a malým podnikům, a Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), leader na trhu řešení pro zabezpečení obsahu, ohlásily dostupnost Trend Micro ProtectLink Gateway pro vybrané směrovače Linksys by Cisco Small Business Series. Integrované řešení kombinující směrovače Linksys a softwarovou bezpečnostní službu Trend Micro by mělo malým podnikům pomoci zvýšit produktivitu zaměstnanců.

Trend Micro ProtectLink Gateway je předplatitelská služba, která pomáhá omezit spam, blokuje nežádoucí maily a brání v přístupu na sporné webové stránky, které mohou obsahovat malware nebo spyware. Do směrovačů Linksys by Cisco Business Series přidává důležitou bezpečnostní vrstvu, která brání průniku virů a dalších webových hrozeb a následnému poškození celé podnikové sítě. Jako hostovaná bezpečnostní služba nevyžaduje ProtectLink Gateway žádný další software ani hardware a může být provozována na nových nebo existujících směrovačích Linksys.

Trend Micro ProtectLink Gateway je volitelný doplněk směrovačů Linksys by Cisco Business Series a bude k dispozici okamžitě počínaje modelem 10/100 4-Port VPN Router (RV042). RV042 je pokročilý vysoce spolehlivý směrovač pro internetové připojení sítě, který vyhoví mnoha nárokům malých podniků. Zařízení nabízí duální internetové porty pro rychlé připojení na alternativní internetovou linku, což zajišťuje trvalé připojení i v případě, že dojde k odpojení primární linky. Obě linky se dají využívat simultánně a umožňují tak maximálně využívat šířku pásma ke zvýšení produktivity práce.

K novému modelu zanedlouho přibudou dva další směrovače vybavené službou Trend Micro ProtectLink Gateway:

  • 4-Port Gigabit Security Router with VPN Secure (RVS4000) umožňuje vybudování gigabajtové sítě určené pro provoz aplikací náročných na dostatečnou šířku pásma. Směrovač je standardně vybaven takovými bezpečnostními funkcemi, jako jsou SPI Firewall, ochrana proti průnikům a podpora VPN tunelu QuickVPN IPSec.
  • Wireless-N Gigabit Security Router with VPN (WRVS4400N) je bezpečné, vysokorychlostní bezdrátové síťové řešení pro rychle rostoucí podnik.

„Jsme potěšeni tím, že můžeme spolupracovat s tak renomovanou bezpečnostní firmou, jako je Trend Micro, a díky tomu nabídnout uživatelům směrovačů Business Series důležité bezpečnostní funkce,“ řekl David Tucker, viceprezident a šéf divize Linksys Connected Office Business Organization. „Trend Micro ProtectLink Gateway se stává významným základním kamenem našeho závazku poskytovat zákazníkům rozsáhlé a bezpečné možnosti výstavby podnikových sítí. Takové obohacení naší produktové řady pro malé podniky by mohlo změnit nároky prodejců a zákazníků na výrobce.“

„Díky partnerství s Linksysem, leaderem na trhu síťového vybavení, může Trend Micro dodávat řešení, které přinese malým podnikům ochranu před neustále se měnícím prostředím internetových hrozeb,“ uvedl Steve Quane, generální manažer Trend Micro odpovědný za segment malých a středních podniků. „Trend Micro ProtectLink Gateway podnikům pomůže ušetřit čas a peníze lepším prosazováním jejich pravidel využívání internetu, zvýšit produktivitu práce a zlepšit ochranu jejich digitálních informací.“

Zastavte spam a webové hrozby hned na bráně; zvýšíte produktivitu zaměstnanců
Studie ukázaly, že 80 procent mailů je nevyžádaný spam, který zaplňuje schránky s příchozí poštou a zvyšuje šance spywaru infikovat počítače a sítě. Dalším útokem na produktivitu zaměstnanců a propustnost sítě jsou přístupy na podezřelé webové stránky, na nichž se mohou skrývat malware a spyware. Kombinace směrovače Linksys by Cisco Business Series a softwaru TrendMicro ProtectLink Gateway zabezpečí malé podniky před těmito nebezpečími a prostřednictvím blokování spamu a filtrování URL adres zvýší produktivitu jejich zaměstnanců.

ProtectLink Gateway zahrnuje technologie Trend Micro pro blokování spamu, zjišťování důvěryhodnosti webů a filtrování URL adres:

  • Antispamové filtry blokují v příchozích mailech spam, viry, spyware, boty, phishing, a další malware.
  • Zjišťování důvěryhodnosti webů pomáhá uživatelům zjišťovat, které stránky mohou bezpečně navštívit, a blokují známé nebezpečné stránky.
  • Filtrování URL blokuje webové stránky se závadným obsahem nebo takovým, který nesouvisí s pracovními úkoly, či stránky, na kterých se může nacházet malware.

Posílení prodejních příležitostí
Trend Micro ProtectLink Gateway přináší obchodníkům podílejícím se na programu Linksys Partner Connection další příležitost ke zvýšení jejich tržeb. ProtectLink Gateway se nabízí jako služba s ročním předplatným. Přeprodejci a dodavatelé řešení tak mohou rozšířit své služby a vytvořit si další zdroj opakovaných tržeb.

Ceny a dostupnost
Směrovače Linksys by Cisco Business Series s Trend Micro ProtectLink Gateway budou k dostání u vybraných maloobchodníků, významných distributorů a prodejních partnerů. Model 10/100 4-Port VPN Router (RV042) je nyní k dostání v maloobchodní ceně doporučené od výrobce 184,99 USD. Předplatné ProtectLink Gateway je k dispozici na rok za 114,99 USD (maloobchodní cena doporučená od výrobce pro pětiuživatelskou licenci LBATMP05) nebo za 464,99 USD (maloobchodní cena doporučená od výrobce pro pětadvacetiuži­vatelskou licenci LBATMP25). Více informací o produktu naleznete na www.Linksys.com.

Přednosti Linksysu
Firma Linksys vytvořila produkty řady Business Series tak, aby specificky vyhověly požadavkům vlastníků malých firem, rychle rostoucích odvětví nebo těm organizacím, které pouze vyžadují nepřetržitě fungující robustní řešení. Linksys ve spolupráci svými prodejními a distribučními partnery poskytuje koncovým uživatelům řešení vhodná pro bezproblémovou integraci nebo tvorbu sítí podle vlastních požadavků.

Produktová řada Linksys by Cisco Business Series je součástí celkové nabídky Cisco pro SMB segment a nabízí integrovaný přístup k budování sítí v malých podnicích. Z obsáhlé nabídky školení, technické podpory, programů a největšího produktového katalogu pro budování sítí si zákazníci mohou vybrat požadované řešení na míru zaštítěné největším dodavatelem sítí v oboru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).