Hlavní navigace

Linux Hall letos potřetí

[Tisková zpráva]

Sdílet

Linux Hall letos potřetí

Redakce týdeníku Computerworld spolu s BVV tento rok již potřetí připravila projekt Linux Hall. Akce proběhne ve dnech 17. a 18. 10. na brněnském Invexu. Středa bude ve znamení pravidelné konference Computerworldu, čtvrtek se odehraje v režii firmy SuSE CR, která je partnerem celého projektu. Na zajištění akce se podílejí také společnosti Qbizm Technologies a Mironet Computers.

Linux Hall pod svá křídla tentokrát přijal pavilon F. Program středeční konference (viz tabulka) ukazuje, že celá akce je tentokrát pojata v poněkud obecnější rovině. Náplní přednášek tedy zdaleka nebudou pouze informace určené linuxovým vývojářům. Výlučně Linuxu se budou týkat pouze dvě prezentace: Půjde o pohled na svět nového kernelu 2.4 a o příklad implementace Linuxu --- jeho nasazení na bezdiskových stanicích ve vědecké sféře.

Podrobněji se zaměříme na multiplatformní editor Emacs či na soužití více operačních systémů v jediné infrastruktuře (role Linuxu jako serveru v síti Microsoft Windows). Častou výtkou proti unixovým operačním systémům je kvalita jejich grafického uživatelského rozhraní. O tom, že se jedná o výtku dnes již nespravedlivou, se vás pokusí přesvědčit vývojáři KDE. Vývojářům bude určena i přednáška o komponentové technologii Hyper Qbs.

Pokud se zabýváte alternativními operačními systémy, není důvod omezovat svůj pohled pouze na svět tučňáků. Poslední přednáška konference je z tohoto důvodu věnována systému FreeBSD.

Další informace hledejte na serverechhttp://www.cw.cz a samozřejmě http://www.linuxworld.cz . Konference bude zakončena diskusí, které se kromě přednášejících zúčastní i zástupci serveru Root.cz. Otázky do této diskuse můžete už nyní posílat na e-mailovou adresu eva_mendlova@idg.cz .

Všechny zájemce o Linux i související technologie tedy zveme do pavilonu F. Pro ty, kdo se neúčastnili prvních dvou ročníků, zbývá připomenout, že účast na konferenci nevyžaduje žádné registrační poplatky. Protože však z organizačních důvodů potřebujeme znát přibližný počet účastníků, prosíme zájemce o nezávaznou registraci na našich serverech.

Program konference Linux Hall 2001

Středa 17. 10. 2001, pavilon F
Čas – Přednášející – Název přednášky
10:00–10:40 – Lukáš Tinkl, SuSE – K Desktop Environment
10:45–11:35 – Jan Kasprzak, CZLUG – Úžasný svět linuxového jádra 2.4
11:40–12:20 – Pavel Janík, CZLUG – GNU Emacs
12:25–13:05 – René Michálek, Qbizm – Nové trendy v komponentovych technologiích – HyperQbs
13:10–13:50 – David Häring, Biofyzikální ústav – Linux na bezdiskových stanicích
13:55–14:35 – Dan Ohnesorg, CZLUG – Linux, server v sítích Windows (sdílení souboru, tiskáren, pošty a adresáře X samba, imap, LDAP)
14:40–15:20 – Rudolf Čejka, VUT Brno – FreeBSD: Alternativa místo Linuxu
15:25–16:25 – Diskuse všech zúčastněných, přednášejících, zástupců serveru www.root.cz a redaktorů Computerworldu

Za pomoc při sestavování programu konference Linux Hall děkujeme Pavlu Janíkovi, pavel@janik.cz . Změna programu vyhrazena. Datum uzávěrky tohoto programu: 21. 9. 2001.