Hlavní navigace

Linuxová řešení od Novellu jsou v českých podnicích nejoblíbenější

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 16. května 2006 – Společnost Novell-Praha oznamuje, že linuxová řešení Novellu byla čtenáři internetového serveru LinuxBizWorld zvolena jako nejoblíbenější pro využití v podnikové sféře. SUSE Linux Enterprise Server byl zvolen nejlepší linuxovou distribucí k použití na serveru, Novell Linux Desktop s velkou převahou 68 % hlasů zvítězil v kategorii Nejoblíbenější distribuce na klientských stanicích.

Sdílet

V anketě serveru abclinuxu.cz se obecná linuxová distribuce SUSE Linux umístila na druhém místě, zaznamenala přitom nejvyšší meziroční nárůst čtenářských hlasů ze všech distribucí v anketě. SUSE Linux je základem platformy SUSE Linux Enterprise a klíčovým prvkem linuxové strategie společnosti Novell.

„Jsme nesmírně potěšeni, že čeští uživatelé a administrátoři Linuxu preferují naše linuxové distribuce,“ řekl Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell-Praha. „Ocenění za nejoblíbenější distribuci v podnikové sféře ukazuje, že naše cesta nabízet firmám otevřená řešení, na která se mohou spolehnout a která výrazně redukují jejich náklady na pořízení softwaru je správná.“

Podrobné výsledky anket najdete na internetových adresách: http://www.lbw­.cz/clanek/vys­ledky-ankety-o-nejoblibenejsi-enterprise-distribuci a http://www.ab­clinuxu.cz/clan­ky/ruzne/vysled­ky-ankety-o-nejoblibenejsi-distribuci-2006.

SUSE Linux v aktuální verzi 10.1 je nyní dostupný v prodejní síti společnosti Novell. V průběhu léta pak bude vydána celá sada SUSE Linux Enterprise 10, která bude obsahovat SUSE Linux Enterprise Server 10 a SUSE Linux Desktop 10.

Další informace o řešeních společnosti Novell pro Linux najdete na webové stránce http://www.no­vell.com/linux.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).