Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions: Listopadové bouření s The Prostitutes

[Tisková zpráva] Venku sice teplota rapidně klesá, ale s kapelou, kterou si pro vás připravil tým Radia Wave, vám zima rozhodně nebude. Rozjetý večírek s The Prostitutes vás čeká jak jinak než v karlínském Studiu A 29. listopadu od 20.00 hodin. Několika nominacemi ověnčená kapela nenechá vaše nohy v klidu. Ti, co si chtějí udělat party doma, ať ladí www.wave.cz. V tomto případě je ale mnohem lepší vyrazit přímo do terénu.

Sdílet

„Je to určitě první live session v přímém přenosu v rádiu. Už jsme ale hráli v jednom pořadu České televize a některá naše vystoupení na festivalech byla přenášena živě na internet,“ říká jeden z hlavních členů skupiny Martin Přikryl.

The Prostitutes byli založeni na podzim roku 2004. O té doby se kolem kapely strhla vlna vášnivých debat. Napovídalo se už hodně. Jejich velkou předností je zpěvák Adrian, který pochází z britského Newcastlu. V písních můžete narazit na sympatie k britské new wave 80. let, která si v neo formě razí cestu na pódia i v současnosti. K takovým patří například newyorští Strokes, Yeah Yeah Yeahs či Killers. The Prostitutes mají hudební osmdesátá léta, o která tady především jde, zažitá na vlastní kůži. Na kapelách, které se staly modlami pro dnešní indie mládež, vyrůstali. The Prostitutes se momentálně věnují především přípravě svého druhého studiového alba, kterým se budou snažit navázat na úspěch debutu Get Me Out Of Here (2006).

„Do studia v Karlíně pojedeme obrazně přímo ze studia, kde teď točíme desku. Momentálně pracujeme doma. Za týden se ale přesouváme do velkého nahrávacího studia a pak se zase přesuneme do malých bytových studií, kde budeme materiál dokončovat. Pracujeme s Dušanem Neuwirthem, se kterým je systém práce naprosto odlišný, než byla práce na první desce. Většina věcí vzniká až ve studiu. Je to víc práce mnoha individualit než ‚společná mlátička‘, a tak vzniká nekompromisní tvar. Úkol a přínos Dušana je správně ho otesat a hlavně pohlídat, aby se to nerozpadlo. Myslím, že pro lidi, kteří nás znají jen z první desky, bude ta druhá asi velkým překvapením. Fanoušci už ale asi tuší, že homogenní postpunkovou náladu debutu vystřídá hodně rozmanitá hra. Je to sice všechno strašně smutné nebo naštvané, ale v mnoha různých podobách. Měl by to být takový soundtrack ke konci světa. Na desce bude country, elektronika, post rock, ale i něco, čemu by se dalo s nadsázkou říkat metal. Ve výsledku by to celé mělo znít jako The Prostitutes,“ doplňuje Martin Přikryl.

„Zaměnitelných kytarovek je u nás víc než dost. The Prostitutes ale mají copyright hned na několik vlastních barev, které rádi necháme v našem ‚obýváku‘ karlínského Studia A rozprsknout. Na ‚Nevěstky‘ v našich sessions jednou zkrátka muselo dojít,“ říká hudební dramaturg Radia Wave Tomáš Turek.

„Můžete se těšit na set složený z písní z první a druhé desky. Už jen spojení The Prostitutes a Radia Wave je myslím poslední dobou něco, od čeho se dá očekávat něco speciálního. Určitě pro Wave zahrajeme i jednu coververzi. Uděláme maximum, abychom sebe i vás dobře pobavili,“ dodává ještě Přikryl.

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace.

Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci Radio Wave Live Sessions v sobotu 29. listopadu od 20.00 hodin. Živé koncerty budou pokračovat i v příštím roce! Rok 2009 rozjíždíme s Kill The Dandies. Můžete se těšit třeba i na OTK!!!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku, v severních Čechách a od podzimu i v západních a jižních Čechách), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A) a v řadě kabelových televizí. Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).