Hlavní navigace

Listujte si současnou literární scénou v novém pořadu Liberatura

[Tisková zpráva] Od dubna startuje na Radiu Wave nový pořad Liberatura! Musí se literatura odlehčit a oprášit? Jsme připraveni zatížit ji a sypat na ni lesknoucí se prach. Poslouchejte pravidelně každou středu speciál o literatuře s Karolínou Demelovou a Davidem Zábranským mezi 17. a 18. hodinou.

Sdílet

„Posluchači Radia Wave v poslední době jistě registrují ve vysílání a na webu častější recenze nejen nové české prózy, poezie, ale i komiksů nebo nevšedních překladů. Právě novým pravidelným pořadem Liberatura rozšiřujeme náš zájem mapovat aktuální literární dění. Plníme si tak i vlastní přání doplnit večerní hudební speciály o další slovesný pořad. Novými průvodci světem ušlechtilých textů budou každý středeční večer Karolína Demelová a spisovatel David Zábranský,“ říká vedoucí moderátorů Jakub Viliš.

Zveme vás na mimořádnou dávku knižních lahůdek. Připojte se do našeho čtenářského kroužku. Liberatura je pořad o literatuře, knihách a psaní. Každou středu si v 17 hodin budeme zvát nejen spisovatele, ale i překladatele, nakladatele nebo pořadatele literárních akcí. Osvobozujeme literaturu od všeho, od čeho je třeba. Literatura žije a my vám budeme každý týden servírovat čerstvá témata a knižní tipy.

„Koncepce pořadu by měla být co nejširší, protože literaturu netvoří jen knížky vydané v knihkupectví a jejich autoři, ale spousta neviditelné práce kolem. Samozřejmě budeme sledovat i literární čtení, soutěže a veletrhy. Chceme posluchačům ukázat, že literatura neskončila u seznamu školní četby. V pořadu budeme představovat to nejzajímavější ze současné literární scény,“ shrnuje moderátorka Karolína Demelová.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.