Hlavní navigace

Lite-On představuje USB – výkonnou externí SLIM DVD – ROM vypalovačku

[Tisková zpráva] Eindhoven, Holandsko – Lite-On představuje novou řadu externích SLIM DVD-ROM vypalovaček: eTDU108. Vypalovačka eTDU108 je výborným řešením pro ty, kteří vlastní notebook, který nemá umístněnou optickou mechaniku, ale kteří si přesto chtějí přehrát filmy, přístupová data nebo nainstalovat software z CD nebo DVD disků.

Sdílet

Výhodou těchto nových vnějších DVD-ROM vypalovaček je jejich mobilita. Proud je přenášen přímo z notebooku přes USB kabel, tím pádem už nepotřebujeme hledat zásuvku kam zapojit vypalovačku. A jelikož váží jenom 300 gramů, v pohodě se dá přenést v malé tašce.

Rychlost zápisu vypalovačky eTDU108 je 8× pro DVD±R, 6× DVD±R Double Layer a DVD-RW a 24× pro CD (-ROM, -R & -RW).

„Externí DVD-ROM mechanika pomalu zmizela z trhu, když se objevily DVD vypalovačky, říká manažer marketing Jelmer Veldman, „ale dnes se stávájí čím dál tím víc oblíbené, a to především pro uživatelé notebooků bez optické mechaniky, kteří hledaji přijatelné řešení k přehrávání CD a DVD nebo instalování softwaru z disku. Tuto mechaniku nabizíme za velice atraktivní cenu”, Veldmann dodává.

Mechanika je dostupná v dvou stylových barvách: v černý a bílý. Další barvy budou uvedeny v nejbližších termínech. eTDU108 přichází s vhodným top-načítacím mechanizmem.

Mechanika eTDU108 bude dostupná od července za doporučenou cenu 39 euro.