Hlavní navigace

Lite-On představuje funkci SmartErase

[Tisková zpráva] Eindhoven, Nizozemí, 29. července 2008 - Lite-On dnes představil 4 nové DVD vypalovačky nové generace, všechny vysokorychlostní s unikátním prvkem SmartErase, který je určený k vymazávání dat z DVD±R (DL) a CD-R disků.

Sdílet

Navýšením rychlosti vypalování na 22×, nabízí interní vypalovačka Lite-On aktualizované řešení pro všechny, kteří vyhledávají mechaniky s co nejkratší dobou vypalování. Navíc jsou dané mechaniky obohaceny unikátní technologií, která umožňuje uživatelům vymazávat permanentně obsah médií, která obsahují citlivá data určená pro vymazání.

Na jaké bázi SmartErase pracuje? Přepisuje původní data uložená na disku s náhodnými znaky neurčitého významu takovým způsobem, že původní data již není možno číst žádnou mechanikou. Po zavedení charakteristiky SmartErase, se tak uživatel nemusí obávat jakéhokoli přístupu k tajným informacím, které byly na disku uloženy.

“SmartErase je ideálním řešením pro společnosti i individuální spotřebitele, kteří potřebují vymazat tajné informace uložené na disku”, říká Jelmer Veldman, marketingový manažer pro Evropu, Lite-On. “ Místo fyzického znehodnocení médií, je nyní možné jednoduše přepsat data, která učiní původní data nečitelnými. Tento způsob je bližší politice udržitelného rozvoje naší společnosti“, dodává Veldman.

Za účelem jednoduššího použití, funkce SmartErase bude implementovaná v základním softwarovém balíčku Nero 7, který bude připojen k DVD vypalovačkám. Uživatelé, kteří budou chtít vymazat data na disku, mohou jednoduše vybrat aplikaci na obrazovce Nero a a dále si mohou vybrat mezi dvěma strategiemi.

1/ “Quick Erase” (rychlé vymazání) – funkce, která vymaže informace, které jsou uloženy v bloku Lead-in a data, která jsou uložená na první stopě disku. Výsledkem je, že mechanika není schopna číst data z disku, nicméně s použitím softwaru určeným pro znovuzískávání dat je šance, že jistá data mohou být stále dostupná z částí disku, která nebyla přepsána.

2/ “Full Erase” (rychlé vymazávání) přepisuje celý disk. Funkce zabírá vice času než “Quick erase”, ale všechna data jsou vymazána permanentně.

Lite-On představí 4 různé 22-rychlostní DVD vypalovačky s funkcí SmartErase:

  • iHAP322  – 22 rychlostní DVD vypalovačka s rozhraním PATA
  • iHAP422  – 22 rychlostní DVD vypalovačka s rozhraním PATA a funkcí LightScribe
  • iHAS322  – 22 rychlostní DVD vypalovačka s rozhraním SATA
  • iHAS422  – 22 rychlostní DVD vypalovačka s rozhraním SATA a funkcí LightScribe

Všechny výše uvedené mechaniky budou k dispozici od října 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).