Hlavní navigace

Live Session premiérově na digitálu s Landmine Spring

[Tisková zpráva] Po prázdninové přestávce přichází další z pravidelných koncertů Radio Wave Live Sessions, který proběhne 27. září v karlínském Studiu A od 20.00 hodin. Tuto indie-post hardcorovou partu, jak se sami označují, si můžete živě poslechnout premiérově na www.wave.cz nebo si přijít jednoduše zatančit přímo do studia.

Sdílet

„Ačkoliv chceme na Radiu Wave domácí nezávislou kytarovou scénu podporovat, je někdy velmi těžké najít někoho skutečně osobitého. Kapelu, která by svým výrazem nepůsobila lokálně jenom v negativním slova smyslu. Landmine Spring jsou jedni z mála, u kterých je lokálnost plusem. Po letní přestávce chceme Radio Wave Live Sessions znovu rázně odstartovat a Landmine Spring jsou na energický začátek ideální volbou,“ říká hudební dramaturg Radia Wave Tomáš Turek.

Strakoničtí Landmine Spring jsou jednou z nejméně doceněných českých kapel. Souputníci Sunshine, co dělají přesvědčivou kytarovou muziku se soundem jako ze Seattlu, se už před několika lety dostali za hranice ČR. Své pojetí rock'n'rollu představili například v Belgii, Lucembursku, Polsku, Slovinsku, Švýcarsku a také ve výjimečně přátelském Rakousku, kde jméno Landmine Spring spolehlivě přitáhne do klubu stovku návštěvníků. „Za dobu naší existence jsme téměř tři čtvrtě koncertů odehráli v zahraničí,“ říká frontman skupiny Jaroslav Soukup.

Po několika personálních změnách se letos Landmine Spring po třech letech vrátili se čtvrtou studiovou deskou pojmenovanou Can We Share. S počinem, který vyšel pod značkou Samuel Records, neztratili Landmine Spring nic ze své tradované výbušnosti. Ve svém až starosoundgar­denovském výrazu působí přirozeněji než kdykoliv předtím. Posluchači Radia Wave se tedy mohou těšit na živé verze písní z nové desky v čele se singlovkou Swollen Eyes.

„V minulých letech jsme už odehráli podobný koncert ve Slovinsku. Rozdíl ale byl v tom, že to bylo bez lidí. Do Karlína se těšíme právě kvůli nim. Chceme, aby koncert působil živelně na fanoušky ve studiu. Určitě něco vymyslíme. Možná se převlečeme za hakisáky…Věci z Can We Share se nám na koncertech hrají skvěle a celá deska je hodně stavěná na zpěvech,“ doplňuje Soukup.

Diskografie:
EP: Do You Answer Me?, Samuel Records (1996), Ride, Samuel Records (1999), Call Girl, Samuel Records (2005), W.I.F.A.G.E.N­.A rec.(Germa­ny), Engineer rec. (UK/USA), Pohoda rec. (2005)

LP: Your World, Day After Records (2001), Sip Of Wine, Day After Records (2003), Love With Silver Spears, Day After Records (2005), Can We Share, Samuel Records (2008)

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace. Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci Radio Wave Live Sessions v sobotu 27. září od 20.00 hodin. A v říjnu pokračujeme! Těšit se můžete na Alvik a WWW. Nenechte si je ujít!

Český rozhlas – Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku, v severních Čechách a od podzimu i v západních a jižních Čechách), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A) a v řadě kabelových televizí. Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Český rozhlas 4 – Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.