Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions v Ostravě provoní jarní Květy

[Tisková zpráva] Studio Českého rozhlasu Ostrava hostí 24. dubna od 20 hodin již podruhé Radio Wave Live Sessions. Putovní turné, které představuje návštěvníkům koncertů a posluchačům Radia Wave domácí alternativní kapely, přiváží do severomoravské metropole skupinu Květy. Záznam koncertu uslyšíte v pořadu Stage 26. dubna od 19 hodin, současně bude na wave.cz/koncert ke zhlédnutí také videozáznam.

Sdílet

„Brněnská kapela Květy již léta patří k formacím, které svou poetikou, přístupem i zvukem prolamují nudu a rutinérství panující na tuzemské alternativní scéně. Zpěvák, kytarista a výhradní autor hudby i lyrických textů Martin E. Kyšperský navíc patří mezi talenty vzácného druhu – umí vyjmout z každodennosti drobný detail a učinit z něj téma, dokáže proměnit banalitu v unikátní zkušenost. Květy mají něco, co v Česku kapelám citelně chybí. Zcela přirozeně totiž kloubí autenticitu a prudkou imaginaci, za vše vyřčené a zahrané jako by se u nich ručilo vlastním osudem,“ popisuje skupinu Květy Aleš Stuchlý, hudební redaktor Radia Wave.

Několik otázek jsme položili také kapele samotné:

Bude vystoupení v rámci Radio Wave Live Sessions vaším prvním koncertem v éteru?
„Ne, už jsme vystupovali v několika rádiích. Pokud jsem na nic nezapomněl, byly to tři živé koncerty na vlnách v Brně a Olomouci.“

Na podzim vám vyšlo album „Myjau“, a proto nás zajímá, s jakým repertoárem se představíte v Ostravě a na co vše se mohou posluchači těšit.
„Budeme hrát z desky „Myjau“, ze starších alb i úplně nové písně. Rádi bychom alespoň dvě. Uvidíme. Některé staré věci znějí dnes jinak, to může být zábavné pro někoho, kdo alba zná. A pak bychom rádi i něco speciálního, co ale nebudu prozrazovat.“

Kromě ostravského koncertu chystáte také další přírůstek do vaší diskografie.
„Připravujeme re-edici alba „Jablko jejího peří“, které bylo vyprodáno a firma Indies ho chce vydat v novém výpravném obalu a se třemi dříve neslyšenými věcmi jako bonus. Album také remasterujeme, zvuk bude více svítit.“

Vstup na akci je zdarma. Studio najdete na adrese: Dr. Šmerala 2, budova Českého rozhlasu Ostrava. Na stránkách www.wave.cz/rwls najdete podrobnější informace.Radio Wave Live Sessions v sobotu 24. dubna od 20 hodin. Záznam koncertu uslyšíte v pořadu Stage v pondělí 26. dubna od 19 hodin, současně bude na www.wave.cz/koncert ke zhlédnutí také videozáznam.

V květnu na Radio Wave Live Sessions v Praze zahrají The Chancers a v červnu jedeme s týmem Radio Wave Live Sessions a kapelou Hissing Fauna do Českých Budějovic.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).