Hlavní navigace

Logica otevírá kompetenční centrum pro oblast utilit

[Tisková zpráva] Mezinárodní kompetenční středisko pro utility se sídlem v Portugalsku bude vyvíjet a šířit řešení Logica na další trhy.

Sdílet

Logica, přední poskytovatel IT služeb a konzultací, oznámila otevření svého Mezinárodního kompetenčního centra pro oblast utilit v Lisabonu v Portugalsku. Technologické středisko, které bylo slavnostně otevřeno portugalským premiérem José Sócratesem a výkonným ředitelem společnosti Logica Andy Greenem, bude propagovat a vyvíjet řešení v oblasti utilit se zaměřením na strategické trhy v Evropě, Americe a Oceánii.

Nové centrum se bude vedle vývoje a propagace nejmodernějších technologií pro obor elektroenergetiky, plynárenství a vodárenství zaměřovat na inovace v pěti klíčových oblastech – inteligentní infrastruktura měření odběru energií, řízení větrných elektráren, řešení SAP IS-U, geografické informační systémy a řešení pro Utility Business Suite pro střední a menší společnosti z oboru utillit. Některé z řešení vyvinutých v těchto oblastech již byly uvedeny na trh v zemích jako Španělsko, Nizozemí, Belgie, Brazílie, USA a Austrálie.

„V Portugalsku prožíváme skutečnou revoluci v oblastech energetiky a životního prostředí a společnost Logica stojí v jejím čele a vytváří inovační řešení, které tuto revoluci umožňují“, říká José Carlos Gonçalves, výkonný ředitel, společnosti Logica Iberia.

Centrum se bude věnovat i vývoji řešení jako jsou inteligentní sítě pro distribuci energie, tzv. Smart Grids, tedy technologie, které spotřebitelům umožňují efektivně řídit svou spotřebu energií. Projekt Smart Grid stejně jako některé další projekty vyvinuté v novém centru podpoří Konsorcium informačních systémů – InovGrid, které je zapojeno do zavádění mezinárodně přijaté strategie efektivního managementu sítí, zdrojů a spotřeby energie. Prostřednictvím tohoto projektu je Logica zapojena do jednoho z nejpokročilejších projektů inteligentních elektrických sítí a nese odpovědnost za informační systémy a integrační architekturu. Konsorcium je vedeno EDP a mezi jeho členy patří vedle Logicy i společnosti Efacec JANZ a INESC Porto.

Řešení společnosti Logica obsluhují více než 25 milionů spotřebitelů
Logica má v oblasti utilit, poskytování IT služeb a outsourcingu pro společnosti po celém světě rozsáhlé zkušenosti. Nese odpovědnost za technologie obsluhující dodávky energií a vody pro více než 25 milionu spotřebitelů v tisíci městech na čtyřech kontinentech. V Portugalsku spravuje Logica mimo jiné i systémy pro účtování a fakturaci odběru energií v rozsahu 10 milionů smluv.

Logica rovněž vyvinula řešení pro centrální dispečink větrných elektráren sloužící k jejich dálkovému ovládání v reálném čase. Centralizovaným a integrovaným způsobem řídí a monitoruje výkon stovek turbín na několika větrných farmách nacházejících se v různých zemích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).