Hlavní navigace

LOGIOS podporuje Open Source: stal se členem OSS Alliance

[Tisková zpráva] Společnost LOGIOS, významný český poskytovatel IT služeb a oficiální Red Hat partner, se stal členem Společnosti pro výzkum a podporu Open Source. LOGIOS chce tímto krokem podpořit trend využívání Open Source v České Republice.

Sdílet

Firma LOGIOS, poskytující služby pro informační technologie, se rozhodla stát se firemním členem Společnosti pro výzkum a podporu Open Source a podpořit tak rozvoj svobodného software v České Republice.

LOGIOS chce Open Source software podpořit zejména z pozice poskytovatele služeb pro Enterprise Linux. Konkrétní pomoc bude spočívat v bezplatných konzultacích týkajících se komerčních Linux systémů, pomoci s nasazením Open Source produktů a zprostředkování kontaktu a jednání veřejné správy s výrobci placených distribucí.

„Řada našich zákazníků po racionálním zvážení dojde k názoru, že Open Source jim nabízí lepší podmínky než systémy, u kterých jste trvale závislí na jedné uzavřené platformě. A to jak z pohledu nákladů, bezpečnosti, i rozšiřitelnosti o další, byť placené aplikace či databáze.“, říká Ondřej Suchý, ředitel firmy LOGIOS. Dřívější nejčastější námitky o absenci oficiální podpory podle Ondřeje Suchého definitivně padly právě s nabídkou prvních komerčních linuxových distribucí, které chce LOGIOS v OSS Allianci reprezentovat.