Hlavní navigace

Logos: Česko našlo superprogramátora – vítězem dovednostní soutěže Programátor roku se stal Jiří Kanda

[Tisková zpráva] Více než 300 zájemců se přihlásilo do unikátního projektu společnosti Logos – dovednostní soutěže o nejlepšího českého programátora. Nejlepší z účastníků strávil nad vytvořením své aplikace 32 hodin. Ty nejlepší aplikace budou počátkem března volně dostupné na firemních webových stránkách

Sdílet

Praha, 10. února 2006 – Společný projekt konzultační a technologické společnosti Logos, Microsoft a Computer press přinesl vítěze. Projekt soutěže v programování na platformách Microsoft vyhrál Jiří Kanda z Prahy. Soutěžící byli vyzváni k vytvoření aplikace na základě připravených starterkitů, které si stahovali volně z internetových stránek společnosti Logos. Vytvořené aplikace soutěžící uploadovali na firemní server, porota vyhodnotila nejlepší aplikaci.

„Do soutěže se přihlásilo 306 zájemců, registrovali jsme 760 stažených starterkitů. Musím připustit, že aplikace vítěze Jiřího Kandy byla skutečně nápaditá – ukázka, že v tuzemsku lidé opravdu umí. Naše firma v posledních letech velmi intenzivně expanduje. Stěžovat si na nedostatek expertů se stalo už určitou tradicí – my jsme se rozhodli, že je čas na změnu. Na jednu stranu jde o zábavnou formu zjišťování potenciálu v profesi, o kterou máme eminentní zájem, na druhou stranu jde i o další formu vzdělávání v rámci této branže,“ vysvětlil důvody vyhlášení unikátní soutěže ředitel konzultační a technologické společnosti Logos Pavel Šťovíček.

Logos pro vývojáře vytvořil na adrese http://starter­kits.logos.cz speciální webové stránky, kde byly v galerii umístěny k volnému stáhnutí takzvané starterkity do Visual Studia. Jde o předpřipravené ukázkové miniprojekty včetně volně dostupných zdrojových kódů. Šestici starterkitů mohli vývojáři volně stahovat a následně bez jakéhokoli omezení upravovat. V rámci soutěže vznikly nad připravenými starterkity také diskusní skupiny.

„Nejobtížnější bylo zvolit vhodný starterkit, na základě kterého se tvořila soutěžní aplikace a vymyslet k němu nějaká rozšíření a inovace. Vlastní programování bylo už hračkou. Tvorbou aplikace jsem strávil asi čtyři dny zhruba po osmi hodinách,“ popsal vítěz soutěže Jiří Kanda z Prahy. Ze včerejšího předávání cen si kromě prvenství odnesl i digitální zrcadlovku Minolta.

Paralelně se soutěží dovednostní probíhala i soutěž znalostní. Ta se skládala z pěti kol s postupně složitějšími otázkami. Vítězové obou kategorií byli vyhlášeni na premiéře nového filmu Experti, který popisuje život tenagerovských počítačových nadšenců. Galerie starterkitů je programátorům nadále k dispozici nehledě na skončení soutěže. V následujících měsících se chystá i její další rozšiřování.

Vzdělávací vizi soutěže ctí i společnost Microsoft. „Je důležité, aby se programátoři mohli s novými verzemi nástrojů Visual Studio 2005 seznámit co nejsnadněji. Dovednostní soutěž a předpřipravené balíčky jim k tomu daly vynikající příležitost,“ vysvětlil Martin Kaftan, ředitel vývojářské divize společnosti Microsoft.

O společnosti Logos
Logos je přední česká konzultační a technologická společnost, která rozvíjí podnikání významných společností promyšleným nasazením informačních technologií. Inovativním přístupem vytváří pro své zákazníky nové příležitosti a realizuje komplexní řešení hlavně v oblasti bankovnictví, telekomunikací, průmyslu a státní správy. Jako základní firemní hodnoty ctí stabilní a dlouhotrvající spolupráci se zákazníky, vysokou profesionalitu a nadšení pro věc.

Společnost Logos byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává na 250 pracovníků. Logos je držitelem certifikátů Microsoft Gold Certified Partner, Oracle Partner Network Member a iForce Partner společnosti Sun, které zaručují klientům vysokou kvalitu dodávaných služeb. Mezi nejvýznamnější korporátní zákazníky patří Česká pojišťovna, Eurotel, Komerční banka, Škoda Auto a Živnostenská banka. Mezi nejvýznamnější zákazníky z oblasti veřejné správy patří agentura CzechTrade, Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo obrany ČR a Ministerstvo vnitra ČR.

V roce 2005 byla společnost Logos vyhlášena druhou nejrychleji rostoucí technologickou společností v České republice dle žebříku Fast50 společnosti Deloitte a dvakrát zvítězila v soutěži Internet Effectiveness Awards. Mezi další úspěchy patří také dvě ocenění v soutěži Microsoft Industry Awards.

Společnost Logos je partnerem Nadace Národní Galerie.

Více se o společnosti Logos dozvíte na www.logos.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).