Hlavní navigace

Logos patří mezi nejprogresivnější zaměstnavatele v oblasti informačních technologií roku 2006

[Tisková zpráva] Praha, 3. května 2006 – Konzultační a technologická společnost Logos obdržela prestižní ocenění Zaměstnavatel roku 2006. Cenu společnost získala za umístění v kategorii Progresivní zaměstnavatel roku 2006, kde obsadila druhé místo. Logos se tak stal jedním z nejprogresivnějších zaměstnavatelů v oblasti informačních technologií. Ocenění obdržely firmy, které mají nejúspěšnější přístup k řízení a rozvoji lidských zdrojů. Hodnotícími faktory byly zejména motivace zaměstnanců, systém vzdělávaní a rozvoj zaměstnanců.

Sdílet

Úspěšná personální politika společnosti Logos se odráží i v minimální – 5procentní – fluktuaci vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Oblast informačních technologií je totiž známá vysokou mírou fluktuace odborníků. „Díky plánům osobního rozvoje a zaměstnaneckým výhodám jsme během posledních dvou let snížili nežádoucí fluktuaci o 8 procent. Zároveň naše oddělení lidských zdrojů je schopno zajistit meziroční nárůst počtu pracovníků až o 40 procent a to na odborné úrovni, která je nezbytná pro udržení vysoké kvality služeb,“ řekl Pavel Šťovíček, ředitel konzultační a technologické společnosti Logos.

Klientům je k dispozici tým 250 vysoce kvalifikovaných konzultantů, kteří nabízejí kompletní služby počínajíce analýzou a vývojem řešení až po jeho otestování a implementaci. Analýzu například zajišťuje šedesát zkušených analytiků. Vývoj realizuje více jak stočlenný tým špičkových vývojářů pro hlavní technologické platformy Microsoft, Java a Oracle. Spolehlivý průběh projektu u zákazníka garantuje 15 projektových manažerů.

Společnost Logos zvýšila během svého hospodářského roku obrat na 364 milionů korun. Ve srovnatelném období loňského roku dosáhl obrat společnosti 258 milionů korun. Od dubna 2005 do letošního března tak zaznamenala nárůst o 41,1 procenta. „Za naším dlouhodobým růstem stojí i naše úspěšná personální politika. Ta nám umožňuje zajistit pro naše klienty ty nejkvalifikovanější odborníky, na které se lze dlouhodobě spolehnout,“ dodal šéf společnosti Logos Pavel Šťovíček.

Prestižní ocenění Winterthur Zaměstnavatel roku představuje ocenění nejlepších zaměstnavatelů v České republice. Cílem ocenění Winterthur Zaměstnavatel roku je zvýšit povědomí o významu oblasti rozvoje lidských zdrojů a ukázat praktické příklady jeho vlivu na podnikání. Toto ocenění je jediným takového rozsahu v České republice, což zaručuje jeho prestiž a hodnotu nejenom v očích odborníků, ale také veřejnosti.