Hlavní navigace

Logos pomohl Home Creditu při startu v Číně

[Tisková zpráva] Praha, 28. února 2008 – Konzultační a technologická společnost Logos připravila pro skupinu Home Credit čínskou verzi jejího systému pro poskytování spotřebitelských úvěrů. To umožnilo firmě Home Credit Asia pořizovat úvěrovou dokumentaci v čínštině a zpracovávat ji přímo ve středisku v Shenzenu, správním středisku provincie Guangdong.

Sdílet

„Skupina Home Credit, která je součástí PPF Group, se zaměřuje na tranzitivní ekonomiky, které vykazují vysoký potenciál růstu. To je i případ Číny a naším plánem je vybudovat zde společnost pro spotřebitelské financování, významnou svou velikostí a současně výnosností. Tým Logosu velmi rychle zvládl zapracovat čínská specifika do systému a my jsme mohli začít prodej před hlavní nákupní sezónou, čínským novým rokem. To výrazně podpořilo náš úspěšný vstup na tento trh,“ uvedl Pavel Konicar, account manager Skupiny Home Credit.

Logos připravil úplnou čínskou lokalizaci systému splátkového prodeje Homer a upravil ho s ohledem na požadavky čínského práva a místních regulátorů. Servery systému jsou umístěny přímo v Číně, zatímco jejich správa a dohled jsou zajišťovány dálkově z IT centra Skupiny Home Credit v Brně.

„Našemu týmu se podařilo v rekordně krátké době rozsáhlý a komplikovaný systém převzít, vstřebat čínské prostředí, provést požadované změny a nasadit do provozu. Po šesti měsících intenzivní práce jsme systém úspěšně spustili,“ řekl o projektu Patrik Blaha, Senior Manager společnosti Logos.

Logos dodává své služby a řešení především finančním institucím a telekomunikačním operátorům v ČR. V posledním období však narůstá objem zakázek pro zahraničí, kde převládá úspěšné předávání specifického know-how. Mezi takové projekty patří například rozsáhlý systém pro nové finanční služby slovenského ESSOXu, integrace IT při sloučení dvou velkých nadnárodních společností DHL a Exel nebo implementace CRM pro německého telekomunikačního operátora Callax.