Hlavní navigace

Logos vyrostl o 90 %

[Tisková zpráva] Praha, 10. června 2008 – Konzultační a technologická společnost Logos dosáhla ke konci fiskálního roku (31. 3. 2008) obratu 752,8 miliónů korun. Proti předchozímu roku je to nárůst o úctyhodných 90 %. Společnost dlouhodobě roste a v ČR patří mezi nejvýznamnější dodavatele IT služeb pro finanční sektor a telekomunikace. Za úspěchem Logosu stojí silné týmy IT profesionálů i konzultantů a především schopnost nacházet originální řešení, která jeho zákazníkům přináší nové, zajímavé příležitosti na trhu jejich podnikání.

Sdílet

Na tak výrazném růstu obratu v roce 2007 se nejvíce podílely: outsourcing informačních systémů (+183%), IT konzultace (+142%) a vývoj speciálních systémů (+55%). Výrazně se také zvýšil počet zakázek v zahraničí. Za růstem v oblasti konzultací stojí – na trhu unikátní – tým 150 analytiků a konzultantů.

„Za těmito výsledky stojí mnoho zajímavých projektů, které pomáhají našim zákazníkům v jejich podnikání. Převzali jsme například outsourcing vývoje a servisu transakčního systému pro eBanku/Raiffe­isenbank, pomáhali jsme Mobilkomu při startu nového mobilního operátora U:fon, nebo třeba Home Creditu s expanzí spotřebitelského financování v Číně… Náš úspěch měříme úspěchem našich zákazníků, kteří s námi spolupracují pro naši profesionalitu a motivaci našich týmů i atmosféru při práci na zakázkách,“ říká Pavel Endrle, ředitel společnosti Logos.

Výsledky průzkumu spokojenosti a motivace zaměstnanců (AISA) řadí Logos mezi nejlepší firmy v Evropě. Aktuálně se Logos také stal Investorem roku 2007. Ocenění získal za „personální investici“ do rozšíření pražského IT vývojového centra. „IT trh je poměrně dost vyprahlý, všude je nedostatek lidí. Proto se snažíme vytvořit ideální prostor a podmínky pro práci těch nejlepších specialistů. Ocenění Progresivní zaměstnavatel 2006, Progresivní zaměstnavatel 2007 a Nejlepší IT zaměstnavatel roku 2008 – v kategorii velké společnosti nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě – potvrzují, že se nám daří naši vizi naplňovat,“ dodává Pavel Endrle.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).