Hlavní navigace

Logos: Zdeněk Macháček se stal šéfem vývoje

[Tisková zpráva] Praha, 20. února 2007 – Ředitelem vývoje se v konzultační a technologické společnosti Logos stal Zdeněk Macháček (31). Na nové místo přichází z pozice vedoucího oddělení vývoje pro technologie Oracle a Java. Ve společnosti Logos je nyní Zdeněk Macháček zodpovědný za směřování a rozvoj vývoje jako celku a za vedení liniových managerů. Mezi jeho hlavní úkoly na nové pozici patří zajištění dalšího rozvoje společnosti a růstu jejích kompetencí – tedy rozsahu služeb a řešení, která Logos nabízí svým zákazníkům.

Sdílet

„Jde o pozici v top managementu, na kterou se kladou i velké nároky na schopnost zvládat řízení lidí, jejich motivaci a profesní rozvoj. Nemělo smysl hledat mimo firmu – takového člověka jsme už měli mezi našimi zaměstnanci. Zdeněk Macháček splňuje víc, než byla naše očekávání," vysvětlil Pavel Šťovíček, ředitel konzultační a technologické společnosti Logos.

Jednatřicetiletý Zdeněk Macháček vystudoval České vysoké učení technické v Praze, Fakultu elektrotechnickou se specializací na výpočetní techniku a technickou kybernetiku. Před nástupem do nové funkce měl na starosti rozvoj a liniové vedení oddělení specialistů na problematiku Java a Oracle. Do konzultační a technologické společnosti Logos nastoupil z pozice vývojáře a analytika společnosti BBM.

Zdeněk Macháček je svobodný. Mezi jeho hlavní záliby patří klasická a digitální fotografie. Zaměřuje se především na focení přírody, zvláště českých orchidejí, a makrofotografii. Sám sebe označuje za fanouška fotoaparátů značky Minolta. Z literatury preferuje především žánr sci-fi a fantasy. Mezi oblíbené autory řadí Stephensona, Lewandowského, Sapkowského a Žambocha. Ze sportů se nejvíc věnuje volejbalu.