Hlavní navigace

Logos získal uznávaného specialistu na problematiku JAVA

[Tisková zpráva] Praha, 12. září 2006 – Aleš Kubík (32) se stal specialistou oddělení technologií JAVA v konzultační a technologické společnosti Logos. Jeho přínos spočívá i v držení prestižního certifikátu Sun Certified Enterprise Architect. Na starosti bude mít ve společnosti Logos odborné vedení veškerých JAVA projektů a liniové vedení specialistů na Javu a J2EE.

Sdílet

„Tímto certifikátem disponuje v Česku naprosté minimum specialistů. Pro zákazníky je to záruka vysoké odbornosti. Adepti se museli vedle odborných znalostí poprat mimo jiné i s problémy s nejasným zadáním bez jakékoli konzultace se zadavatelem a odůvodnit svá rozhodnutí. To je pro zvládnutí praxe velmi zásadní," vysvětlil Pavel Šťovíček, ředitel konzultační a technologické společnosti Logos.

Dvaatřicetiletý Aleš Kubík získal doktorát na Ekonomické univerzitě v Bratislavě se specializací na umělou inteligenci. Do konzultační a technologické společnosti Logos nastoupil z pozice proděkana pro informace a rozvoj na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity. Předtím působil na Katedře aplikované informatiky na Fakultě hospodářské informatiky v Bratislavě. Během své akademické kariéry pracoval jako předseda správní rady v neziskové organizaci zaměřené na šíření IT ve společnosti a také úspěšně podnikal v oboru.

Aleš Kubík je ženatý a mezi jeho záliby patří především nezávislé filmy v režii Petera Greenawaye a Davida Lynche. Ve volném čase rád cestuje – mezi oblíbené destinace patří Kambodža a Madagaskar. Do kolonky hobby pak u Aleše Kubíka patří i enologie – nauka o víně. K oblíbeným značkám se řadí Chardonay ze Chablis a z modrých vín pak rulandské modré z Kalifornie, oblasti Carneros. Do své sbírky by časem rád zařadil i velké bordeaux z jedné z pěti premier grand cru classe, například Chateau Cheval Blanc nebo Chateau Petrus.