Hlavní navigace

Český vyhledávač Lokola.cz spustil seznam nekuřáckých podniků

[Tisková zpráva] Praha, 9. 8. 2010: Český vyhledávač Lokola.cz spustil tento týden databázi nekuřáckých kaváren a restaurací po celé republice. Na webových stránkách nebo ve svém mobilu tak lidé jednoduše najdou místa, kde se mohou najíst nebo vypít kávu bez přítomnosti cigaretového kouře.

Sdílet

„V současnosti je na Lokole více než 2 tisíce nekuřáckých míst, více než 300 se jich nachází v Praze, zbytek v dalších velkých městech,“ říká výkoný ředitel Lokola.cz Jan Řežáb. Pokud některá místa chybí mohou je uživatelé jednoduše přidávat sami, ale také hodnotit kvalitu a sdílet své zážitky z těch stávajících.

Vyhledat lze tak zařízení s vyhrazenými prostory pro nekuřáky, které musí být podle nové vyhlášky označeny jako „stavebně oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky“. Do budoucna půjde vyhledávat místa plně nekuřácká a místa stavebně oddělená pro kuřáky a nekuřáky zvlášť.

Pro nalezení stačí v hlavním poli CO na stránce www.lokola.cz uvést klíčové slovo „nekuřácké“, nebo „nekuřácké restaurace“ a místo, kde je vyhledáváte a vyjedou vám ty nejbližší. Středovým bodem vyhledávání pak můžete posouvat po mapě, abyste určili přesnou oblast vyhledávání. Služba je k dispozici i v angličtině, takže ji mohou využívat i turisté přijíždějící ze zahraničí nebo cizinci žíjící v České republice.

Služba Lokola.cz je dostupná z počítače a je také nastavitelná na všech běžných mobilních telefonech. Kromě nekuřáckých míst si lidé s její pomocí jednoduše najdou nejbližší parkoviště, čerpací stanici, kemp, hotel, bankomat nebo poštu, ale také třeba muzeum, hrad či zámek včetně otevírací doby a kontaktů. Lokola pomáhá i v nouzových situacích, kdy lidé v neznámém prostředí rychle potřebují vyhledat lékárnu, zubaře, auto-mechanika nebo nemocnici.

O službě Lokola.cz:
Lokola.cz se zaměřuje na hledání služeb, objektů a akcí okolo daného bodu. Měsíčně ji navštěvuje čtvrt miliónu uživatelů, obsahuje 300 000 bodů a akcí a 30 000 hodnocení jednotlivých objektů. Lokola.cz je dostupná z počítače i z mobilních zařízení. Firma Lokola.cz s.r.o. vznikla v roce 2009 a stojí za ní soukromí investoři.