Hlavní navigace

LUCIE BÍLÁ NOVÝM CÉDÉČKEM POMŮŽE GORILÁM

[Tisková zpráva] Řada hostů byla ve čtvrtek 21. února 2008 v prostorách Perfect Restaurant svědky křtu nového CD Lucie Bílé s názvem Moja a páv. Kmotrou mu byla herečka Jiřina Jirásková, po jejímž boku uvedli CD na svět spoluautor textů Miroslav Bobek, autor hudby Václav Noid Bárta a Iva Hüttnerová, jež je autorkou titulní ilustrace. Na vzniku CD se dále podílela spoluautorka textů pohádek Tereza Šefrnová a režisér nahrávky Jan Jiráň.

Sdílet

CD s pohádkami a písničkami o gorilách má i svůj ušlechtilý smysl. „Jsou to pohádky na pomoc gorilkám v Africe. Mou motivací však byly děti. Jsou ale dobré i pro dospělé,“ řekla Lucie Bílá. Autor celého projektu Odhalení a ředitel Českého rozhlasu Online Miroslav Bobek ji doplnil: „Celé jsme to udělali hlavně proto, že se společně s našimi pražskými gorilami snažíme pomoci jejich příbuzným – a tím vlastně i svým vlastním příbuzným,“ připomněl podobnost goril a lidí.

Mnohonásobná zlatá slavice Lucie Bílá se loni v pražské ZOO stala kmotrou novorozeného gorilího samečka Tatu. Gorilími pohádkami plní svou povinnost patronky, kterou má vůči bráškovi oblíbené gorilky Moji. Do projektu se zapojila bez nároku na honorář.

V březnu do edice produktů Odhalení přibude další knížka velice oblíbených gorilích pohádek Moja, Tatu a tiplíci, i tentokrát od Miroslava Bobka a Tezery Šefrnové.

Autoři Odhalení zároveň připravují dvě knížky gorilích pohádek (v angličtině a francouzštině) pro kamerunské děti. Knížky mají za cíl v nich vzbudit zájem o ochranu přírody a ohrožených živočišných druhů.

Vydavatelem CD je společnost EMI a koproducentem Český rozhlas. Nové CD Moja a páv je možno zakoupit přes odkaz na www.rozhlas.cz/od­haleni, v prodejně Radioservisu (Vinohradská 13, Praha 1) a v běžné obchodní síti.

Zakoupením CD každý přispěje částkou ve výši 20,– Kč na ochranu goril nížinných v Africe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).