Hlavní navigace

Lupa.cz: Spuštěna nová databáze hotspotů WiFi

[Tisková zpráva]

Sdílet

Lupa.cz: Spuštěna nová databáze hotspotů WiFi

Praha, 2. srpna 2004 – Odborný server Lupa.cz (http://www.lu­pa.cz) dnes oficiálně spustil novou databázi WiFi hotspotů. Na jednom místě uživatelé najdou seznam veřejných přístupových bodů, pomocí nichž se mohou bezdrátově připojit k Internetu.

Na serveru Lupa.cz ode dneška můžete najít na adrese (http://wifi.lu­pa.cz/) novou databázi, která zachycuje aktuální stav nabídky veřejných přístupových bodů WiFi a která umožňuje jejich snadné vyhledávání.

Vyhledávat je možné podle několika různých kritérií podle obce, ve které hotspot leží, podle provozovatele sítě a podle typu umístění. Díky tomuto systému lze snadno zjistit, zda je nějaký hotspot umístěn ve vybrané ulici, v určitém městě, hotelu nebo kavárně, popřípadě kde se nachází nejbližší hotspot zvolené sítě.

V databázi jsou shromážděny všechny informace, které o svých přístupových bodech jednotliví provozovatelé poskytují. O hotspotech se tak uživatelé mohou dozvědět celou řadu dalších podrobností – zda je placený (v takovém případě je uvedená obvyklá cena a je k dispozici i přímý odkaz na ceník) nebo zda je dostupný zdarma, jaké jsou jeho technické parametry a další specifikace. K dispozici jsou kontakty na provozovatele sítě a na jejich technickou podporu. Velmi praktické je propojení databáze s přímými odkazy na mapu, díky nimž je možné okamžitě zjistit přesnou polohu hotspotu. U každého hotspotu si navíc uživatelé v diskusích uživatelé mohou vyměňovat své konkrétní zkušenosti.

Součástí databáze jsou také texty, které představují WiFi technologii a její výhody, a v neposlední řadě také články, jež na dané téma vyšly na serveru Lupa.cz.

Databáze je průběžně aktualizována. Provozovatelé hotspotů navíc mají k dispozici speciální formulář, pomocí něhož mohou do databáze přidat informace o sobě a svých hotspotech.

„Podle našich poznatků obliba připojení na Internet pomocí WiFi stále roste, a protože Lupa.cz chce být průvodcem po všem novém na českém Internetu, rozhodli jsme se uživatelům WiFi poskytnout praktický a užitečný nástroj, který by jim měl usnadnit práci a orientaci v nabídce poskytovatelů,“ vysvětluje důvody spuštění nové databáze Ján Simkanič, product manager společnosti Internet Info, která server Lupa.cz provozuje.

Hlavním partnerem Databáze hotspotů WiFi je Eurotel Praha, spol. s r. o. Lupa.cz je jeden z nejstarších a nejznámějších specializovaných zpravodajských serverů na českém Internetu. Jádrem jeho obsahu jsou původní denní komentáře z oblasti Internetu a telekomunikací se zvláštním zřetelem na problematiku poskytovatelů připojení, internetového obsahu, marketingu a e-commerce.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Ján Simkanič, product manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123,110, fax 244 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz
O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje v českém Internetu 10 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Pod značkou Dobrý web se také věnuje konzultacím v oblasti webových služeb. V posledních třech letech se pravidelně umisťuje v přehledu nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě FAST 50, dvakrát dokonce na prvním místě v rámci České republiky.