Hlavní navigace

Luxusní notebook ASUS NX90 – vytříbená elegance a skvostný zvuk

[Tisková zpráva] Společnost ASUS uvádí na český trh exkluzivní multimediální notebook s označením NX90. Tento 18,4 palcový model s puncem luxusu dokáže plnohodnotně nahradit stolní počítač. Na designu přenosného počítače se podílel známý designér David Lewis a o kvalitní zvukovou technologii SonicMaster se postarala společnost Bang & Olufsen ICEpower. Kvalita zvuku se díky tomu vyrovná systémům s plně prostorovým zvukem. Nekompromisní výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor z nejvýkonnější řady Intel Core i7. Doporučená cena notebooku ASUS NX90 pro český trh je 64 990 Kč s DPH.

Sdílet

Průlom v konstrukci notebooků
Model NX90 představuje svým designem odklon od tradičních notebooků do oblasti interiérových dekorací. Leštěné hliníkové tělo odráží světla v místnosti, takže každému prostředí dodává specifickou atmosféru. Nevšední vzhled a rozměry počítače ještě umocňuje nadstandardní kvalita zvuku. Jeho tvůrci umístili reproduktory po stranách displeje – tedy mimo tělo notebooku, takže zvuk se šíří prostorově.

Další nevšedním prvkem je dvojice touchpadů umožňujících efektivní ovládání oběma rukama. Přidáním druhé dotykové plochy byla totiž vytvořena virtuální myš. Rozměrné opěrky dlaní poskytují dostatečné pohodlí dokonce i při dlouhodobé práci na počítači. Právě zde se ukazuje jedna z výhod tohoto přenosného počítače, který plně nahrazuje multimediální desktop.

V případě notebooku NX90 se návrháři ASUSu a David Lewis pokusili změnit tradiční pohled uživatelů na notebooky – zdánlivě obyčejný pracovní nástroj přeměnili v elegantní interiérový kousek spojující luxus a eleganci. Designérské studio Davida Lewise ostatně proslulo tím, že stojí za tradičním stylem výrobků společnosti Bang & Olufsen v oblasti návrhů pro nadšence a milovníky hudby po celém světě.

„Chtěli jsme vyrobit produkt, který si budou lidé moci umístit doprostřed pokoje a těšit se i z pouhého pohledu na něj. Pro mě to není pouhý stroj, naším úkolem bylo stvořit styl, který by změnil pohled lidí na notebooky,“ říká o modelu NX90 návrhář David Lewis.

Zvuk jak se patří
K největším lákadlům notebooku NX90 patří nový standard zvuku SonicMaster. Ten byl vyvinut týmem ASUS Golden Ear ve spolupráci se společností Bang & Olufsen ICEpower a představuje milník v reprodukci zvuku na PC, neboť tvoří referenční standard pro srovnání zvuku ostatních počítačů.

Standard SonicMaster tvoří sladěný hardware a software, optimalizovaný k prezentaci realistického prostorového zvuku v širším zvukovém rozsahu, než je u běžných notebooků zvykem. Technologie SonicMaster také zaručuje velmi čistou reprodukci zvuku, hlubší a bohatší basy a celkový nárůst audio výkonu. Zvláštní důraz byl kladen na věrnost zvukového podání, takže výsledný zvuk je na hony vzdálen zastřenému a plechově znějícímu zvuku, se kterým se lidé setkávají u standardních notebooků.

Ovládání dvěma touchpady oceňuje i profesionální DJ
Tento multimediální notebook obsahuje speciální uživatelské rozhraní Rotation Desktop, které dovoluje maximálně zapojit oba touchpady. Tato technologie, využívající ovládání gesty, umožňuje intuitivním způsobem spouštět hudbu či video oběma rukama prostřednictvím ovládacích prvků připomínajících práci s DJ pultem. S rozhraním Rotation Desktop je také velmi snadné přibližovat fotografie či posouvat webové stránky a dokumenty.

„Notebook ASUS NX90 mi vyhovuje, protože se ovládáním podobá DJskému prostředí. Při vystoupeních v klubech na něm můžu pohodlně mixovat, na cestách zase mohu zásluhou kvalitních reproduktorů upravovat skladby bez sluchátek. S tak rychlým procesorem si dokážu představit stříhání videí a filmů. Nejenže NX90 na party okamžitě každého zaujme výrazným designem, ale pro mě je ještě důležitější, že ho mohu intuitivně ovládat oběma rukama, tak jak jsem zvyklá,“ říká známá česká DJ Ladida.

Procesory Intel Core i7 – rychlost a inteligence v jednom
Nové procesory Core i7 jsou nabité funkcemi, které zajistí adaptivní výkon a inteligentnější provoz. Technologie Intel Turbo Boost dynamickou regulací zátěže automaticky a inteligentně zvyšuje výkon, aby aplikace vždy běžely tak, jak mají. Technologie Intel Hyper-Threading umožňuje inteligentní multi-tasking: každému výpočetnímu jádru dovolí zpracovávat několik vláken zároveň.

Technické parametry
Model: ASUS NX90
Procesor: Intel® Core™ i7–740QM 1,73 GHz s technologií Turbo Boost až 2,93 GHz, 4 jádra
Operační systém: Windows® 7 Ultimate 64bitový
Čipová sada: Mobile Intel® HM55
Paměť: 8 GB DDR3, standard 1066 MHz, 1333 MHz na NX90JQ
Displej: 18,4palcový lesklý displej s LED podsvícením a Full HD rozlišením 1920×1080 bodů
Grafická karta: NVIDIA® GeForce® GT 335M s 1 GB DDR3 VRAM, NVIDIA Optimus technologie
Úložný prostor: 1 TB (2× 500 GB), 7200 ot.
Optická mechanika: Štěrbinová Blu-ray combo
Kamera: Vestavěná 2megapixelová
Bezdrátový síťový adaptér: 802.11 b/g/n
Bluetooth: v2.1 +EDR
Zvuk: Reproduktory, mikrofon, ASUS SonicMaster technologie, Bang & ICEpower
Čtečka karet: 5 v 1 (SD, MMC, MS, MS-Pro, XD)
Porty: D-Sub, HDMI, 2× USB 3.0, 2× USB 2.0, 1× E-Sata
Výbava: Hybridní TV tuner, 2× interaktivní touchpad
Baterie: 6 článková, 5600 mAh,
Rozměry a hmotnost: 530 mm × 280 mm × 30–36 mm; 4,4 kg (se 6článkovou baterií)
Další software: Microsoft Office 2010 Starter, ASUS Express Gate

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Další informace naleznete na webových stránkách www.asus.com.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

O společnosti Intel
Intel je světovým lídrem v oblasti inovace počítačových technologií. Společnost navrhuje a vyrábí klíčové technologie, které slouží jako základ pro počítačová zařízení na celém světě. Další informace o společnosti Intel získáte na stránkách www.intel.com/pres­sroom a blogs.intel.com.