Hlavní navigace

Lyžařský svátek v Liberci přilákal na ČT2 a ČT4 téměř milion diváků

[Tisková zpráva] 930 000 dospělých diváků sledovalo v České republice ve středu 18. února na ČT2 a sportovní ČT4 přímý přenos velkolepého zahájení Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci.

Sdílet

Ve středu 18. února začalo MS v klasickém lyžování 2009 Liberec. Slavnostní zahájení této nejrozsáhlejší akce v historii českého sportu přenášela Česká televize na kanálech ČT2 a ČT4. Přestože Česká republika nepatří mezi lyžařské velmoci, sledovalo skoro hodinovou ceremonii na obou programových kanálech 930 tisíce dospělých diváků. ČT2 naladilo 862 tisíce diváků, což je 9,8 %, při podílu na publiku 20,94 % a ČT4 68 tisíce diváků, což je 0,8 % při podílu na publiku 1,66 % z těch, kteří mají možnost přijímat tuto digitální stanici.

Ještě před oficiálním večerním zahájením se v Liberci konaly první závody. Česká televize umožnila divákům jejich sledování v přímých přenosech i ze záznamu na sportovní ČT4. Premiérové uvedení kvalifikačních závodů: žen v běhu na 5 km od 09.50 ráno a mužů v běhu na 10 km od 11.20 dopoledne vidělo v obou případech 58 tisíc dospělých diváků. Což představuje 0,7 %, při podílu na publiku 6,58 (kvalifikace žen) a 5,52 % (kvalifikace mužů).

Pro Redakci sportu ČT znamená Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci zatím největší výzvu. Z hlediska využité techniky jde o nejsložitější akci, kterou Česká televize dosud zajišťovala. Nasazen je nový moderní přenosový vůz, zhruba šedesát kamer, několik desítek záznamových a zpomalovacích zařízení a další speciální televizní technologie. Obraz a zvuk je zprostředkováván do mnoha zemí po celém světě. Redakce sportu se společně s útvarem techniky ČT na tuto událost dlouho a pečlivě připravovala, aby mohla poskytnout sportovním fanouškům u obrazovek hodnotný, technicky kvalitní a neopakovatelný zážitek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).