Hlavní navigace

Macromedia ohlašuje Web Publishing System

[Tisková zpráva]

Sdílet

Macromedia ohlašuje Web Publishing System

Komplexní řešení pro publikování a aktualizování informací na podnikových webech a intranetech.

San Francisco, 19. července 2004 – společnost Macromedia Inc. dnes představila Web Publishing Sytem – komplexní systém, určený pro publikování informací na webu ve firmách, školách a jiných organizacích. Web Publishing System (WPS) dovoluje desítkám, stovkám či dokonce tisícům lidem umisťovat a aktualizovat informace na webu nebo lokálním intranetu. WPS obsahuje několik navzájem integrovaných produktů firmy Macromedia: Studio MX 2004, Contribute 3, FlashPaper 2 a Contribute Publishing Services. Další informace včetně zkušebních verzí jsou k dispozici na adrese www.macromedi­a.com/go/wps.

Výrobci tradičních publikačních systémů se zaměřují zejména na implementaci serverové části svých řešení a často zapomínají na požadavky uživatelů, kteří budou vytvářet samotný obsah. WPS představuje flexibilní, cenově dostupný a dále rozšiřitelný publikační systém, který je pro koncové uživatele snadno použitelný a zároveň dostatečně robustní i pro administrátory. Do již fungujících systémů je možno WPS implementovat v řádů několika dnů a to bez nutnosti tvorby rozsáhlých projektů a časově i finančně náročných konzultačních služeb.

Web Publishing System obsahuje nástroje pro tři skupiny uživatelů, kteří obvykle vstupují do publikačního procesu: běžní uživatelé, IT pracovníci a vývojáři webových aplikací. Pro běžné uživatele je určen Contribute 3 a FlashPaper 2, pro vývojáře pak Studio MX 2004, které obsahuje také špičkový editor pro tvorbu webových aplikací Macromedia Dreamweaver MX 2004. Více než 2 milióny profesionálů, používajících v současné době Dreamweaver, tak může používat WPS jako prostředek komunikace s běžnými uživateli, kteří vytvářejí obsah pro jimi vytvářené a spravované weby.

Poslední součást WPS, Contribute Publishing Services, umožňuje IT pracovníkům propojit celý publikační systém s podnikovými systémy (přes LDAP a Active Directory) a centrálně pak nastavovat uživatelská práva a sledovat publikační aktivity velkého množství uživatelů. Celou aplikaci lze nainstalovat během několika málo minut, podporovány jsou operační systémy Windows, Linux, Unix nebo J2EE servery.

Web Publishing System bude v prodeji koncem srpna 2004 pro platformy Windows a Mac OS X. Ceny systému budou odvozeny od počtu uživatelů, přičemž na každých 10 uživatelů bude připadat jedna licence na Studio MX 2004 pro vývojáře. Cena základního balíku pro 10 uživatelů se bude pohybovat okolo 75.000 Kč bez DPH. Pro školy a státní instituce budou k dispozici licence za zvýhodněné ceny.

Digital Media s.r.o., Hamerská, 779 00 Olomouc, tel.: 585 227 272, fax: 585 436 737
web: www.digitalme­dia.cz/macrome­dia, e-mail: press@digital­media.cz