Hlavní navigace

Magistrát města Brna zvolil SmartFilter

[Tisková zpráva]

Sdílet

Magistrát města Brna zvolil SmartFilter

Praha, 3. 5. 2005 – Řada společností ve snaze zvýšit efektivitu práce a zamezit průniku nebezpečných kódů do vnitřní sítě volí účinnou filtraci navštěvovaných stránek. Jedním z nejkvalitnějších řešení je SmartFilter, který distribuuje společnost SkyNet.

SmartFilter se instaluje jako softwarový doplněk na hlavní proxy servery nebo je předinstalován na zařízeních vyrovnávací paměti a na firewallech. Všechny požadavky na webové stránky nejprve projdou SmartFiltrem a jsou okamžitě vyhodnoceny proti webovým zásadám organizace s použitím kontrolního seznamu SmartFilter rozděleného na 60 kategorií dle obsahu. Požadavky jsou pak povoleny, odepřeny, pozdrženy nebo řízeny. Jedinečná architektura On-Box™ umožňuje nasadit tento produkt během několika minut a integrovat ho například s Active Directory. Instalace nevyžaduje žádný dodatečný hardware ani změny v síti.

SmartFilter má na svém kontě řadu referenčních instalací, například Volksbank CZ, Národní banku Slovenska, General Electric, Ford Motor Company, Eastman Kodak, 3M Company, Siemens, Ericsson, Barclay Bank (UK), Lockheed Martin, Nike nebo Motorola. Nyní na seznam významných klientů přibyl i Magistrát města Brna.

Magistrát města Brna zvolil SmartFilter z několika podstatných důvodů:

  • prvořadým úkolem bylo zvýšení kultury a zákonnosti na pracovištích úřadu zamezením přístupu na stránky s nežádoucím obsahem
  • dalším kritériem byl kladný vliv na efektivitu a produktivitu práce
  • pozitivně byly hodnoceny kategorie pro filtrování spyware, adware a malicious code, které omezují významnou měrou možnost natažení těchto nebezpečných kódů do vnitřní sítě
  • soulad s budovanou bezpečnostní politikou IT

Kladně bylo rovněž hodnoceno minimální navýšení investic, díky možné integraci na bezpečnostní bránu Sidewinder G2 Appliance.

Distributorem SmartFilter a dalších produktů Secure Computing pro ČR a SR je společnost SkyNet.

O společnosti SkyNet, a.s.
Společnost SkyNet, a.s., člen skupiny SlovaNet Group, vlastněná nizozemskou společností SlovaNet B.V. s hlavními akcionáři fondy skupin Advent International, ECM, FondElec a Genesis Capital, působí na trhu telekomunikačních služeb již deset let. Společnost se řadí mezi nejvýznamnější alternativní operátory poskytující rozsáhlou škálu hlasových, datových, internetových a bezpečnostních služeb. Nabízí svým klientům komplexní služby s důrazem na individuální přístup ke každému klientovi, kvalitu a bezpečnost. Společnost spravuje celorepublikovou síť se 120 přípojnými body v České republice.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Petra Zdeňková
ředitelka marketingu a PR
telefon + 420 296 368 636
e-mail: petra.zdenkova@sky­net.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).