Hlavní navigace

Majáky partnerem zlínského festivalu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Majáky partnerem zlínského festivalu

Praha, 28. května 2001 – Dětský server www.majaky.cz se od dnešního dne stává kontaktním místem na internetu, kde se můžete setkávat se všemi informacemi o 41.ročníku mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín 2001. Majáky se stávají spolu se společností Microsoft jedním z jeho hlavních partnerů. Letošním ročníkem začíná již pátá dekáda zlínského festivalu, který patří mezi výrazné události ve filmovém světě v tuzemsku i zahraničí.

Festival má již dlouhou tradici a svou bohatou nabídkou se zařadil na výslunní dětských festivalů nejen v České republice. Novinkou je letos jeho internetová platforma. A jaký vztah má filmová produkce s internetovým světem? „Majáky – to je především projekt pro děti. A tady se potkáváme právě se zlínským festivalem, který stejně tak jako my chce nabídnout dětem příjemnou zábavu, rozšířit jejich obzor, zpříjemnit a naplnit jejich volný čas,“ říká Jana Voňavková z INTERNET OnLine, který je spolu s Nadací Charty 77 iniciátorem celého projektu.

„Majáky v rámci celého festivalu připravují mnoho zajímavých akcí. Kromě standardní majákovské nabídky, kterou děti v hojném počtu využívají, je připraveno také speciální rozšíření o stránky, které se věnují právě tomuto festivalu,“ doplňuje Jana Voňavková. „Ve Zlíně jsme navázali na úspěšnou spolupráci s Dětskou televizí, kterou jsme započali na loňském festivalu v Ostrově u Karlových Varů. Konkrétně se jedná o každodenní přímý přenos zpráv v 19:30 a pravidelného pořadu Zlínské vteřiny, jsou připraveny kvízy pro děti nebo chaty se zajímavými osobnostmi. To jsou jistě důvody, proč by se zájemci o filmy a dění na zlínském festivalu měli zaregistrovat na www.majaky.cz,“ dodává s úsměvem Jana Voňavková.

A jaký je vlastně důvod vzniku Majáků? Původním cílem projektu Majáky bylo zpříjemnit dlouhodobě nemocným dětem jejich pobyt v nemocnici a umožnit jim kontakt s kamarády za zdmi nemocničního zařízení. Postupným rozšiřováním nabídky serveru se tak vytvořila nabídka pro všechny děti v ČR a Majáky se staly zatím největší dětskou oázou na Internetu. Výsledkem je téměř 300.000 regis­trovaných dětských uživatelů a více než 150.000 návštěv za rok. Všichni na Majácích získají svoji emailovou adresu, mají možnost hrát hry – a to jak proti počítači nebo kamarádovi z jiného města, povídat si, kreslit obrázky, číst i pohádky nebo je i pro ostatní psát, vytvářet vlastní noviny, využít psychologickou poradnu a další.

Dosud bylo do projektu Majáky zapojeno sedm nemocnic v České republice a dětské komunikační centrum. Nemocnice získaly díky sponzorskému programu INTERNET OnLine bezplatné připojení k internetu, potřebné vybavení počítači a softwarem. Jedná se o specializovaná oddělení v Ústí nad Labem, Olomouci, Plzni, Brně, Thomayerově nemocnici v Praze Krči a pražském Motole, Dětskou léčebnu v Opařanech. Doposud posledním zařízením, které bylo zapojeno do projektu, je Hamzova dětská léčebna v Luži u Košumberka. Projekt Majáky počítá se zapojením dalších zdravotnických zařízení ještě v letošním roce. V současné době se připravuje zapojení zařízení v Pardubicích, Říčanech u Prahy a v Karviné. Počet míst, kde děti mohou využívat všech možností Majáků, tedy není rozhodně konečný.

Pro bližší informace, prosím, kontaktujte:
INTERNET OnLine
Jana Voňavková, Thámova 11 – 13, Praha 8
tel.: 02/714 66312, fax: 02/714 66000
mobil: 0602/233801
jana.vonavkova@hq­.iol.cz