Hlavní navigace

MALL.cz je nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR

[Tisková zpráva] PRAHA, 31. října 2006 – Internet Mall, a.s. se stal nejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR a obsadil 3. místo v rámci střední Evropy. Uvádí to zpráva TOP 50 společnosti Deloitte, která hodnotila růst výnosů za pětileté období od roku 2001 do roku 2005.

Sdílet

V konkurenci firem z ČR, SR, Polska, Maďarska a Pobaltí obsadil Internet Mall, a.s. 3. místo s růstem výnosů ve výši 3945% a stal se nejvýše umístěnou českou firmou v žebříčku. „Když jsme v roce 2000 prodali přes internet první ledničku, nenapadlo nás, že za pět let budeme mít obrat miliardu Kč a staneme se nejrychleji rostoucí firmou v ČR,“ dodává k úspěchu předseda představenstva společnosti Ing. Ondřej Fryc.

Internetová nákupní galerie MALL.cz nyní obsahuje 21 obchodů v ČR a 18 v zahraničí (Polsko, Maďarsko, Slovensko). Sortiment prodávaného zboží sahá od elektroniky, přes sportovní zboží, až po luxusní výrobky světových designerů. „V souvislosti s růstem jsme v tomto roce provedli řadu změn, abychom pokračovali v dalším vývoji a nezůstali jsme lokálním hráčem na on-line trhu,“ dodává Ondřej Fryc. Společnost v roce 2006 vybudovala vlastní logistické centrum, do společnosti přišla řada posil na nejvyšší manažerské pozice a v průběhu roku byl úspěšně implementován systém SAP. Od počátku roku přibyly v nákupní galerii 3 nové obchody v ČR, 6 v Polsku, 5 v Maďarsku a 3 na Slovensku. „V nejbližších měsících chceme dále rozšiřovat naše portfolio obchodů nejen na stávajících trzích, ale připravujeme i vstup na německý trh,“ uzavírá plány společnosti Ondřej Fryc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).